Skip to main content

Компанії, пов’язані з депутатом Одеської міськради Матвєєвим, могли приватизувати десятки комунальних об’єктів

Компанії, повʼязані із депутатом Одеської міської ради Олександром Матвєєвим, якого обвинувачують у заволодінні комунальною нерухомістю в середмісті Одеси, могли за безцінь вивести із комунальної власності десятки обʼєктів нерухомості. Водночас в офіційному розслідуванні таких обʼєктів фігурує лише три, а ще – земельна ділянка. 

Про це йдеться в розслідуванні Nikcenter «Як компанії, повʼязані з депутатом Матвєєвим, викупили одеську нерухомість за безцінь»

Півроку тому Одеська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо організованої групи, яка шахрайським шляхом заволоділа нерухомістю в середмісті Одеси на понад 11 мільйонів гривень. Організатором схеми слідство називає депутата міської ради від «Довіряй ділам» Олександра Матвєєва. Наразі Матвєєв переховується від слідства, а три його спільники – Захар Петровицький, Олег Самсонов і Лідія Делінська – перебувають у статусі обвинувачених.

Як з’ясувало слідство, цінну нерухомість із комунальної власності Одеси виводили через ГО «Добрі справи» та ПП «32». Тільки ці дві організації уклали договорів з департаментом комунальної власності міськради на дев’ять об’єктів. Пізніше орендована ними нерухомість була викуплена, тож місту вона вже не належить. 

Так, ПП «32», яке зареєстрували у 2009 році, викупило приміщення першого поверху площею 158,1 кв. м, приміщення 5 поверху площею 352 кв. м, приміщення горища площею 1413,2 кв. м і приміщення третього поверху площею 368,5 кв. м за адресою Рішельєвська, 11.

ГО «Добрі справи» орендувала в міста п’ять об’єктів нерухомості, які наразі вже не перебувають у власності територіальної громади Одеси. Йдеться, зокрема, про одноповерхову будівлю площею 708,2 кв. м за адресою Дача Ковалевського, 28. Також ГО «Добрі справи» орендувала в міста приміщення першого поверху площею 21,2 кв. м на Єврейській, 31, приміщення першого поверху площею 38,8 кв. м на Італійській (Пушкінській), 2, приміщення першого поверху площею 82,2 кв. м на Рішельєвській, 66 та приміщення другого поверху площею 160,3 кв. м на Караванського (Жуковського), 14.

Уся ця нерухомість – у самому центрі Одеси. 

При цьому фігуранти справи дотичні до низки інших компаній, які також виводили об’єкти нерухомості з комунальної власності, і не тільки через викуп після оренди. Зокрема, Nikcenter зʼясував, що ПП «Інтерінвестстрой»викупило підвальне приміщення площею 89 кв. м на площі Олексіївській, 9. Співзасновником компанії був Захар Петровицький – один з обвинувачених у справі. Також підприємству дозволили викупити ще три об’єкти – на Адмірала Лазарева, 92, приміщення першого поверху на Олексіївській площі, 9 і на Болгарській, 85.

Ще одне дотичне до фігурантів підприємство «Кріат» отримало дозвіл на викуп першого поверху площею 76,8 кв. м на вул. Рішельєвська, 35/37. А у 2008 році ПП «Кріат» одеські депутати дозволили обміняти з доплатою нежитлові приміщення офісу № 4 загальною площею 221,3 кв. м на вул. Преображенська, 35а на нежилі приміщення першого поверху по вул. Пушкінській (наразі Італійська), 34 площею 165,8 кв. м після уточнення. 

Інша, колись пов’язана з Петровицьким компанія «Інтерінвестстрой 2007», у 2008 році  подарувала громаді нежиле приміщення загальною площею 290,6 кв. м, розташоване на вул. Строганова, 1 (наразі вул. Максима Чайки) та земельну ділянку площею 0,0463 га там же. Натомість підприємству дозволили викупити нежиле приміщення першого поверху площею 127 кв. м. та нежиле приміщення першого поверху площею 39 кв. м, розташовані на центральній вулиці Одеси – Дерибасівській, 12. Перший поверх у цій будівлі наразі зайнятий під комерційну нерухомість.

У 2011 році ПП «Інтерінвестстрой 2011» – ще одній компанії Петровицького – дозволили викупити приміщення першого поверху загальною площею 164,4 кв. м на вул. Дерибасівська, 12 і будівлю загальною площею 100,9 кв. м на одному з найвідоміших пляжів Одеси – «Аркадія».

У 2014-му одеські депутати дозволили ПП «Інтерінвестстрой 2011» викупити нежитлові приміщення першого поверху та підвалу загальною площею 321,3 кв. м на вул. Грецька, 40. 

Отримували нерухомість від міста, зокрема, за вельми цікавими угодами й інші компанії Петровицького. Так, у 2012 році ПП «Аденіум», де засновником значиться Захар Петровицький, отримало дозвіл на викуп нежитлових приміщень першого поверху та підвалу площею 165,1 кв. м на вул. Ланжеронівська, 26.

А у 2013-му ПП «Інтерстройінвест 2011» дозволили викупити приміщення другого поверху площею 211 кв. м на Приморському бульварі, 6. Дозвіл підприємство отримало під інвестиційні зобов’язання провести капітальний ремонт об’єкта комунальної власності – нежитлових приміщень підвалу, першого та другого поверхів загальною площею 407,1 кв. м по вул. Дегтярній, 17 та першого поверху площею 333,3 кв. м по вул. Армійській, 9. Тобто, схоже, елітну нерухомість компанія взагалі отримала по бартеру – за ремонт.

Детальніше про те, за якою вартістю організації з орбіти Матвєєва викупили ці обʼєкти, читайте в розслідуванні Nikcenter «Як компанії, повʼязані з депутатом Матвєєвим, викупили одеську нерухомість за безцінь»

депутати, нерухоме майно, Одеса, Одеська міська рада, Одеські новини

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.