Skip to main content

Як компанії, повʼязані з депутатом Матвєєвим, викупили одеську нерухомість за безцінь

Півроку тому Одеська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт щодо організованої групи, яка шахрайським шляхом заволоділа нерухомістю в середмісті Одеси на понад 11 мільйонів гривень. Організатором схеми слідство називає депутата міської ради від «Довіряй ділам» Олександра Матвєєва. У справі фігурують три обʼєкти нерухомості та земельна ділянка. Однак, як зʼясував Nikcenter, таких обʼєктів може бути в рази більше, а «схема» заволодіння комунальною нерухомістю Одеси працює вже далеко не перший рік. 

За версією слідства

За інформацією правоохоронців, учасникам схеми – адвокату, двом виконавцям із кола довірених осіб та депутату міськради – інкримінують шахрайське заволодіння комунальним майном та його легалізацію, фальсифікацію документів та їх використання, самовільне зайняття земельної ділянки та самовільне будівництво.

Олександр Матвєєв, якого слідство називає організатором схеми, наразі не на лаві підсудних. Він переховується від слідства і з червня 2024 року оголошений у міжнародний розшук. Вірогідно, Матвєєв перебуває в Іспанії, де володіє маєтком, придбаним ще у 2021 році за майже 27 мільйонів гривень. 

Олександр Матвєєв. Фото з Фейсбук

В низці судових ухвал є фабула справи про схему, організовану Олександром Матвєєвим. Так, правоохоронці вважають, що після обрання Матвєєва депутатом Одеської міської ради він з 2011 року прийняв рішення про протиправне заволодіння нерухомим майном територіальної громади міста в особливо великих розмірах. Нерухомість спочатку орендували, а потім викупали через підконтрольних Олександру Матвєєву членів злочинної групи. А далі об’єкти нерухомості продавали у треті руки.

У матеріалах справи фігурують дві юридичні особи – ГО «Добрі справи» та ПП «32». Саме через них, за версією слідства, члени злочинної групи орендували комунальну нерухомість, а потім її викупали в міста занеконкурентною процедурою на підставі підроблених документів. Зазначимо, що викуп орендарем об’єктів комунальної власності можливий після поліпшення орендованого майна не менше як на 25%.

Як зазначає адвокат Платформи прав людини Євген Воробйов, з 2020 року всі об’єкти оренди проходять через аукціон (раніше він був необов’язковим), проте ст. 18 ЗУ «Про приватизацію державного комунального майна» говорить, що приватизація об’єктів державної або комунальної власності, переданих в оренду, здійснюється шляхом продажу на аукціоні або шляхом викупу, якщо виконуються умови, передбачені частиною другою цієї статті. Процедура  викупу може мати корупційні ризики. За словами юриста, оскільки будівельна експертиза замовляється самим орендарем, в цій частині можливі маніпуляції. «Не завжди зрозуміло, чи дійсно поліпшення неможливо демонтувати без шкоди. Ціна викупу визначається оцінкою: цю оцінку ніде не публікують, існує нижчий  поріг оцінки, який відрізняється від ринкової. Можливість уникнення аукціону: це виключення з загального принципу конкуренції при приватизації майна. Тож, може використовуватись для «легалізації» майна за заниженою ціною через підконтрольних орендарів. До того ж, відсутня обов’язкова публічна звітність чи перевірка ефективності поліпшень», – пояснює Євген Воробйов.

Наразі слідство встановило три об’єкти нерухомості, що були виведені у приватні руки через «схему Олександра Матвєєва». Йдеться про горище загальною площею 462,8 кв. м,горище загальною площею 370,7 кв. м та приміщення підвалу загальною площею 290,4 кв. м. Завдяки схемі група завдала збитків територіальній громаді міста на суму більше 10 млн грн. Крім цього, у прокуратурі повідомляли ще про земельну ділянку в Пересипському районі.

Але подібних об’єктів, виведених у приватні руки через схему оренди комунальної власності з викупом за неконкурентною процедурою, до якої причетні засновники ГО «Добрі справи» та ПП «32», може бути значно більше.

«Прихватизували» тисячі квадратних метрів

У відповіді на запит Nikcenter в одеському міському департаменті комунальної власності повідомили,  що з 2009 і 2011 року ПП «32» і ГО «Добрі справи» відповідно уклали договорів оренди загалом на девʼять обʼєктів на той момент комунальної власності. Зараз всі вони вже не належать територіальній громаді Одеси. Примітно, що очолює міський департамент комунальної власності депутат Одеської обласної ради від труханівської партії «Довіряй ділам» Олександр Ахмеров. Від цієї ж партії у 2019 році Олександр Матвєєв вкотре був обраний депутатом Одеської міської ради. 

Олександр Ахмеров (ліворуч) з Олександром Матвєєвим. Фото з Фейсбук


Так, ПП «32», яке зареєстрували у 2009 році, орендувало приміщення першого поверху площею 158,1 кв. м, приміщення 5 поверху площею 352 кв. м, приміщення горища площею 1413,2 кв. м і приміщення третього поверху площею 368,5 кв. м за адресою Рішельєвська, 11.

Будівля на Рішельєвській, 11
Скриншот Dim.ria

Це – чотирьохповерхова будівля в самому центрі Одеси. Наразі кімната в цій будівлі площею 30 кв. м продається за 21 тис. дол. США. І це в умовах повномасштабної війни, коли нерухомість у місті значно подешевшала. 

У 2022 році, ще до початку повномасштабного вторгнення, квартири в цій будівлі продавали за десятки тисяч доларів. Комерційну нерухомість – ще дорожче.

Скриншот.

ГО «Добрі справи» орендувала в міста п’ять об’єктів нерухомості, які наразі вже не перебувають у власності територіальної громади Одеси. Йдеться, зокрема, про одноповерхову будівлю площею 708,2 кв. м за адресою Дача Ковалевського, 28. 

Примітно, що наразі за цією адресою вже збудовано житловий комплекс Club Marine-2. У 2017 році видання «Інтент» писало, що забудова почнеться замість будівель, які раніше орендувала компанія, серед власників якої була дружина тодішнього заступника Одеського міського голови Петра Рябоконя Світлана Бородачова. Наразі в цьому будинку продається двокімнатна квартира за 42 тис. дол. США.

Також ГО «Добрі справи» орендувала в міста приміщення першого поверху площею 21,2 кв. м на Єврейській, 31, приміщення першого поверху площею 38,8 кв. м на Італійській (Пушкінській), 2, приміщення першого поверху площею 82,2 кв. м на Рішельєвській, 66 та приміщення другого поверху площею 160,3 кв. м на Караванського (Жуковського), 14.

Уся ця нерухомість – у самому центрі Одеси. Але місту вже не належить. 


 вул. Єврейська, 31
вул. Італійська, 2
вул. Рішельєвська, 66
вул. Караванського, 14

 

 

Цікаво, що у 2017-2019 роках в будівлі на Італійській, 2 за бюджетний кошт проводили ремонтно-реставраційні роботи. В сукупності на ремонт будівлі, принаймні частина якої перебуває у приватних руках, витратили близько 17,7 млн грн з коштів платників податків. Обраного підрядника – ТОВ «Строй-еліт» – у 2024 році Антимонопольний комітет України запідозрив у змові на торгах.

До того ж, у 2018 році одеські депутати затвердили проєкт землеустрою ПП «32» на земельну ділянку площею 180 кв. м на Єврейській, 31 для будівництва та обслуговування будівель закладів побутового обслуговування. Землю в центрі Одеси тоді оцінили в 546 тис. грн, що за тодішнім курсом склало майже 19,5 тис. дол. США. При цьому Фонд держмайна зараз дає оцінку цієї земельної ділянки у 43,8 тис. дол. США, тобто вдвічі дорожче.

В одеському департаменті комунальної власності журналістам також повідомили вартість оренди та продажу вказаних об’єктів нерухомості, що колись були у комунальній власності. Примітно, що вартість будівлі на Дачі Ковалевського взагалі не вказали. Можливо, за неї ГО «Добрі справи» й не платили гроші в бюджет?

Наприклад, надходження в бюджет від продажу приміщення на Італійській, 2 склали всього 198,4 тис. грн. При цьому наразі оцінка Фонду держмайна цієї нерухомості складає 1,12 млн грн, тобто в пʼять разів дорожче.

За горище на Рішельєвській, 11 площею 1413,2 кв. м ПП «32» заплатило в бюджет 3,615 млн грн. Оцінка Фонду держмайна цієї нерухомості складає більше 53 млн грн.

Тож, схоже, депутат міськради Матвєєв та інші члени групи скуповували міську нерухомість значно дешевше ринкових цін.

Багаторазовий депутат з мільйонними статками

Олександр Матвєєв – депутат з багаторічним стажем: вперше його обрали до Одеської міської ради у 2002 році. З перервою з 2006 по 2010-й він має мандат депутата досі. У 2010 році він представляв «Партію регіонів», а з 2015-го – партію мера Одеси Геннадія Труханова «Довіряй ділам». 

Наразі народний обранець від слідства переховується. Коли саме він зник, невідомо. При цьому на сесії Одеської міської ради, яка відбулась 21 лютого 2024 року, Матвєєв ще був присутнім, а на сесії 24 квітня минулого року – вже ні.

Як і на позачерговій сесії 22 травня. Його оголосили в розшук 12 червня 2024-го. Незважаючи на річну відсутність у сесійній залі, Олександр Матвєєв мандата не позбавлений і навіть встиг у минулому році витратити свій депутатський фонд, –  а це майже чотири млн грн.

Примітно, що у квітні минулого року, коли розслідування щодо незаконного привласнення об’єктів нерухомості комунальної власності вже тривало, дружина Олександра Матвєєва подала до суду два позови – щодо розірвання шлюбу і щодо розподілу майна. 2 серпня 2024 року Приморський районний суд Одеси шлюб розірвав. При цьому, схоже, це не перше розлучення подружжя Матвєєвих – у 2017 році вони вже розривали шлюб через суд. Тоді, як і зараз, в обґрунтуванні позовних вимог дружина одеського депутата зазначала, що спільний побут вони не ведуть.    

Щодо розподілу майна, то Тетяна Матвєєва через суд визнала право особистої приватної власності на три квартири, офіс-магазин площею 175,7 кв. м, два паркомісця, дачний будинок, нежитлове приміщення площею 42,4 кв. м, земельну ділянку та легковий автомобіль TOYOTA LAND CRUISER 200 2018 року випуску. Пізніше Матвєєва від останнього пункту відмовилась – на момент судового розгляду автівку дружина депутата встигла відчужити. Вартість подібного авто на ринку наразі коливається від 50 до 70 тис. дол. США.  

За словами адвоката Євгена Воробйова, подібні позови й судові рішення можуть мати на меті спробу уникнути конфіскації майна подружжя Матвєєвих, якщо в суді буде прийнято відповідне рішення.

Одне з паркомісць, яке фігурує у справі про розподіл майна, судячи з реєстру нерухомості, Матвєєва зареєструвала у 2019 році за адресою вул. Морська, 8а. Поруч знаходиться елітний ЖК «Граф», квартири в якому коштують сотні тисяч доларів США. 

Також Тетяна Матвєєва – власниця дачного будинку в житловому масиві «Совіньйон» у селищі Лиманка. Площа будинку складає майже 185 кв. м. Совіньйон – це елітне приміське місце поруч з узбережжям. Нерухомість тут може сягати сотні тисяч, а то й мільйони доларів США. Наприклад, житловий будинок у Лиманці з меншою площею наразі продають за 500 тис. дол. США. 

Судячи з декларації Олександра Матвєєва, поданій за минулий рік, людина він далеко не бідна. Навіть після розподілу майна за ним залишилось чимало нерухомості, зокрема домоволодіння в Іспанії площею 783,85 кв. м і земельна ділянка там же площею більше 79 тис. кв. м. Цю нерухомість він придбав у 2021 році. Земельна ділянка в Іспанії обійшлась одеському депутату у 13,6 млн грн або 445 тис. євро за тодішнім курсом. Хоча подружжя Матвєєвих офіційно розлучилось, частка іспанської нерухомості належить і Тетяні Матвєєвій.  

При цьому офіційні доходи Олександра Матвєєва аж ніяк не пояснюють набуті статки – наприклад, за 2024 рік доходи від підприємницької діяльності депутата склали всього два мільйони гривень. А тільки нерухомість в Іспанії сукупно обійшлась Матвєєву в більш ніж 1,3 мільйона євро. 

Схоже, Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) також звернуло увагу на необґрунтовані  статки депутата Матвєєва. Так, 2 квітня 2025 року пресслужба НАЗК повідомила, що агентство виявило ознаки незаконного збагачення на 81 млн грн у народного обранця. Схоже, йдеться саме про Олександра Матвєєва. Зокрема НАЗК встановило, що протягом 2021–2024 років депутат, члени його сім’ї та пов’язані з ним фізичні особи набули у власність необґрунтовані активи – нежитлові приміщення в Одесі вартістю 14,9 млн грн та 1,5 млн грн, квартири в Одесі вартістю 7,2 млн грн, 100% статутного капіталу приватного підприємства вартістю майже 12 млн  грн, автомобіль Mercedes-Benz S400 CDI 2021 року випуску вартістю 5,4 млн грн, будинок та земельну ділянку в Королівстві Іспанія вартістю 40,7 млн грн.

В рамках розслідування про незаконне збагачення депутата Київський районний суд Одеси наклав арешт на активи Матвєєва. Наразі відомо про п’ять ухвал у цій справі.

Так, арешт накладено на автомобіль Mercedes-Benz S400 CDI 2021 року випуску, корпоративні права 100% статутного капіталу ПП «Ленд Проперті» (компанія належить доньці Олександра Матвєєва Наталі), нежитлові приміщення на вул. Успенська, 42 загальною площею 140,3 кв. м, яке зареєстроване на ГО «Організація інвалідів соціальної захищенності» (підписанткою значиться Лідія Делінська, яка фігурує у справі про виведення комунального майна у приватні руки), приміщення №102 по вул. Катерининська, 1 загальною площею 279,4 кв. м (належить двом компаніям – ТОВ «ФК «Новотех» і ПП «Бугенвіл» – з орбіти Матвєєва), квартиру загальною площею 347,6 кв. м і нежитлові будівлі та споруди загальною площею 2011,9 кв. м.

Примітно, що на порталі Чесно ще декілька років тому звернули увагу на невідповідність інформації, вказаної у декларації Олександра Матвєєва за 2016 рік. Однак справу відкрили лише зараз. 

Адреси квартир Матвєєва в судовому реєстрі приховані, тож оцінити їхню вартість неможливо. При цьому Тетяна Матвєєва вказувала при реєстрації компанії «Лайк вью» свою адресу. Це елітний будинок на колишній вулиці Віри Інбер, 5 в Одесі. Наразі квартири там продають від 250 до майже 500 тис. дол. США. 

Тож, схоже, статки Матвєєвих чималі. 

Nikcenter намагався зв’язатись з Матвєєвим, надіславши запит на його електронну пошту, однак вона вже не працює.  

Втім, у схемі «прихватизації» комунальної нерухомості фігурує не лише одеський політик.

Що відомо про інших фігурантів

Наразі триває судовий розгляд у справі про заволодіння об’єктами нерухомості. Обвинуваченими у ній проходять три особи – Олег Васильович Самсонов, Лідія Григорівна Делінська та Захар Борисович Петровицький. 

Олег Самсонов – адвокат. Він отримав відповідне свідоцтво у 2018 році. Примітно, що приймальня Самсонова, вірогідно, розташована за адресою Італійська, 2. Приміщення в цій будівлі колись орендувала в міста, а потім, схоже, викупила ГО «Добрі справи», яка фігурує у справі про незаконне привласнення комунального майна.

Олег Самсонов. Фото з сайту «Любимый город»

 

Наразі Самсонов значиться співзасновником трьох компаній. Одна з них – орендне підприємство «Гарант» – також заснована громадянином Російської Федерації Олексієм Турком.

У 2019 році підприємство зареєструвало знак з зображенням і написом «Good Night Hotel». 

В Одесі існує готель, який використовує схожий знак і має назву Good Night Hotel. Готель розташований у центрі міста за адресою Катерининська (Європейська), 89. Але, схоже, наразі заклад не працює – забронювати номер неможливо, останній відгук на порталі Booking датований груднем минулого року.  

Скриншот з сайту Booking
вул. Катерининська (Європейська), 89

До речі, Олег Самсонов раніше був співзасновником ПП «Сіоушен» (однією з власниць компанії наразі є родичка Самсонова Тетяна). Саме це підприємство у 2017 році через сесію Одеської міської ради отримало дозвіл на розробку проєкту землеустрою для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури, вид використання – для реконструкції нежилої будівлі з розширенням та в подальшому для обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

У 2019-му одеські депутати затвердили проєкт відведення земельної ділянки на Катерининській, 89/1. Пізніше за цією адресою з’явився готель Good Night Hotel. 

Лідія Делінська – співзасновниця та керівниця ПП «32». Компанію, через яку, за версією слідства, і «прокручували» схему виведення комунальної нерухомості у приватні руки, зареєстрували у 2009 році. 

Ще одним співзасновником підприємства значиться житель Миколаївської області Вадим Сергійович Яновський. Людина з таким же ПІБ є наразі керівником ТОВ «Одеська асторія», бенефіціаром якого значиться колишній член одеського виконкому Микола Шурда. Він звільнився після «п’яного» скандалу, коли разом із колишнім головою Одеського окружного адміністративного суду Олегом Глуханчуком кермували у стані алкогольного сп’яніння автівкою, а після зупинки патрульними поводили себе зухвало.        

Але повернемось до Делінської. У 2019 році вона входила до засновників ТОВ «Дакір». 

У 2020 році ця компанія отримала дозвіл на розробку проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 0,45 га за адресою вул. Чорноморська, 19-А, 19-Б. Цільове призначення – для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення, вид використання – для будівництва та експлуатації спортивно-реабілітаційного комплексу

У 2022 році проєкт затвердили одеські депутати. Земля розташована неподалік узбережжя на Трасі здоров’я. 

Скриншот з Google Maps

Захар Петровицький – співзасновник ГО «Добрі справи». Ця громадська організація також фігурує у справі про виведення об’єктів нерухомості з комунальної власності у приватні руки. Іншим засновником організації «Добрі справи» значиться Володимир Іванович Музика. Ще у 2014 році видання «Наші гроші» писало, що Музика є тестем Олександра Матвєєва. А в одній з ухвал у справі про незаконне виведення комунального майна у приватні руки зазначено, що «задля виконання злочинного плану, учасниками організованої групи створено ГО «Добрі справи» засновником та директором якої призначено учасника організованої групи ОСОБА 5, необізнаних про злочинні наміри тестя ОСОБА 11 ОСОБА 14». Під опис особи 11 підпадає Олександр Матвєєв, схоже, що особа 5 – це Захар Петровицький, який є керівником ГО, а особа 14 – це тесть Матвєєва Володимир Музика. За версією слідства, тесть депутата обізнаним у злочинній діяльності не був. Як і дружина.

Також Музика фігурує в низці інших підприємств. Зокрема, в ПП «Кріат», до співзасновників якого у 2008 році входив і безпосередньо Олександр Матвєєв. 

До засновників ще одного ПП, яке у 2006 році заснували Петровицький та Музика, «Інтерінвестстрой» також входили Олександр Матвєєв і Юрій Шумахербагаторазовий депутат від мерської партії «Довіряй ділам», співзасновник однієї з найбільших будівельних компаній України «Ростдорстрой». 

Схоже, компанію «Інтерінвестстрой» багато років тому купив відомий одеський забудовник Аднан Ківан. Воно й не дивно, враховуючи, скільки ця компанія встигла оформити нерухомості. 

Але особа Захара Петровицького не менш цікава. Він фігурує в низці підприємств. Зокрема був засновником уже збанкрутілого ТОВ «СКВО».

Примітно, що у 2016 році керівницею ТОВ «СКВО» значилась донька мера Одеси Геннадія Труханова Катерина. 

А у 2007 році Петровицький навіть входив до засновників ТОВ «Пик-строй», колишню власницю якого Марину Лозовенко наразі судять у справі про можливу розтрату бюджетних коштів при реконструкції Соборної площі в Миколаєві. Лозовенко є депутаткою Одеської міської ради від партії «Довіряй ділам».

У 2020-му Захар Петровицький балотувався до Одеської міської ради. Представляв партію Геннадія Труханова «Довіряй ділам». Але не пройшов. 

Також Петровицький значиться або значився засновником інших компаній, що отримували від міста нерухомість за різними схемами.

Щоб отримати позицію обвинувачених, журналістка написала захисникам Петровицького, Делінської та Самсонова Ігорю Федорончуку, Олександру Родіонову та Олександру Ільїну. Повідомлення прочитав лише Олександр Ільїн, але ніяк не прокоментував.

Мала приватизація для депутата й наближених

Наразі слідчим вдалось інкримінувати подільникам Матвєєва виведення незаконним шляхом всього трьох об’єктів нерухомості комунальної форми власності та земельної ділянки в місті через викуп після оренди. Правоохоронці оцінили збитки в понад 10 млн грн. Але, судячи зі статків лише Олександра Матвєєва, схоже, «схема» зачепила набагато більше одеської нерухомості.  

Так, тільки дві організації, що фігурують у справі, згідно з відповіддю одеського департаменту комунальної власності, орендували дев’ять об’єктів нерухомості, які наразі вже не належать одеській громаді. При цьому фігуранти справи дотичні до низки інших компаній, які також виводили об’єкти нерухомості з комунальної власності. Й не тільки через викуп після оренди.

Нерухомість, що належала громаді Одеси та була виведена «у приватні руки» через компанії з орбіти депутата Матвєєва

Проаналізувавши рішення сесій Одеської міської ради за всі роки її діяльності, доступні на офіційному сайті, а саме з 2006 року, можна знайти декілька цікавих проєктів. Наприклад, у 2007 році одеські депутати дозволили викуп підвального приміщення площею 89 кв. м. на площі Олексіївській, 9 під знос забудовником ПП «Інтерінвестстрой». Компанію заснували Петровицький і Музика, пізніше до засновників входили Матвєєв і Шумахер. У тому ж році підприємству дозволили викупити ще три об’єкти – на Адмірала Лазарева, 92, приміщення першого поверху на Олексіївській площі, 9 і на Болгарській, 85.

Схоже, компанія «Інтерінвестстрой» оформила й оренду земельної ділянки на Болгарській під будівництво ЖК. Щоправда, за номером 87. Наразі там уже збудований житловий будинок.  

У 2011 році підприємство «Кріат», яке досі належить Володимиру Музиці, отримало дозвіл на викуп першого поверху площею 76,8 кв. м на вул. Рішельєвська, 35/37. Приміщення розташоване в центрі Одеси. 

вул. Рішельєвська, 35/37
вул. Пушкінська (Італійська), 34

А у 2008 році ПП «Кріат» одеські депутати дозволили обміняти з доплатою нежитлові приміщення офісу № 4 загальною площею 221,3 кв. м на вул. Преображенська, 35а на нежилі приміщення першого поверху по вул. Пушкінській (наразі Італійська), 34 площею 165,8 кв. м після уточнення.

Як писали на порталі «Наші гроші», це рішення одеська прокуратура намагалась оскаржити в суді. Вартість приміщення на Пушкінській, 34 станом на 2014 рік оцінювалась у 1,99 млн грн, а ПП «Кріат» заплатило за нього, «подарувавши» місту приміщення на Преображенській, всього 80,5 тис. грн. Суд першої інстанції став на бік прокуратури, визнавши договори недійсними, але в апеляції це рішення скасували. Тож, цінний актив перейшов у приватні руки. 

До речі, у 2007 році Володимир Музика та Захар Петровицький заснували компанію «Інтерінвестстрой 2007», яка наразі належить іншим власникам. 

Уже у 2008 році з цим підприємством місто уклало цікаву угоду – ПП подарувало громаді нежиле приміщення загальною площею 290,6 кв. м, розташоване на вул. Строганова, 1 (наразі вул. Максима Чайки) та земельну ділянку площею 0,0463 га там же.

Нерухомість на Строганова (Максима Чайки), 1
вул. Дерибасівська, 12

Натомість  компанії на той час Музики та Петровицького дозволили викупити нежиле приміщення першого поверху площею 127 кв. м. та нежиле приміщення першого поверху площею 39 кв. м, розташовані на центральній вулиці Одеси – Дерибасівській, 12. Перший поверх у цій будівлі наразі зайнятий під комерційну нерухомість.

Ціну продажу склала різниця між подарованою нерухомістю та об’єктами в центрі міста. Скоріш за все, цінна нерухомість дісталась ПП «Інтерінвестстрой 2007» за копійки. Як це було із нерухомістю на Італійській. 

У 2011 році ПП «Інтерінвестстрой 2011» – ще одній компанії, пов’язаній з Петровицьким, – дозволили викупити приміщення першого поверху загальною площею 164,4 кв. м на вул. Дерибасівська, 12 за умови збереження орендаря. Виходить, компанія навіть не орендувала та не покращувала цю нерухомість. Тоді ж ПП «Інтерінвестстрой 2007» дали дозвіл на викуп будівлі загальною площею 100,9 кв. м на одному з найвідоміших пляжів Одеси «Аркадія».

вул. Грецька, 40

У 2014-му одеські депутати дозволили ПП «Інтерінвестстрой 2011» викупити нежитлові приміщення першого поверху та підвалу загальною площею 321,3 кв. м на вул. Грецька, 40. 

Отримували нерухомість від міста зокрема за вельми цікавими угодами й інші компанії Петровицького. Так, у 2012 році ПП «Аденіум», де засновником значиться Захар Петровицький, отримало дозвіл на викуп нежитлових приміщень першого поверху та підвалу площею 165,1 кв. м на вул. Ланжеронівська, 26.

вул. Ланжеронівська, 26

А у 2013-му ПП «Інтерстройінвест 2011» дозволили викупити приміщення другого поверху площею 211 кв. м на Приморському бульварі, 6. Дозвіл підприємство отримало під інвестиційні зобов’язання провести капітальний ремонт об’єкта комунальної власності – нежитлових приміщень підвалу, першого та другого поверхів загальною площею 407,1 кв. м по вул. Дегтярній, 17 та першого поверху площею 333,3 кв. м по вул. Армійській, 9. Тобто, схоже, елітну нерухомість компанія Петровицького взагалі отримала по бартеру – за ремонт.

Будівля Приморському бульварі, 6

Щоб отримати коментар мера Одеси Геннадія Труханова про те, чи було йому відомо про схему незаконного заволодіння комунальною нерухомістю та участь у ній його однопартійців, журналістка звернулась до начальниці відділу зв’язків із ЗМІ Наталі Мальцевої. Однак прессекретарка відповіла «Вам треба звернутись до голови фракції (Довіряй ділам – ред.)». Втім, і голова фракції, депутат Одеської міської ради Олег Етнарович відповів, що «коментарів не буде». Уточнююче питання щодо позбавлення Матвєєва мандата, адже більше року свої обов’язки він не виконує, Етнарович проігнорував.  

Варто зазначити, що де-факто виведених у приватні руки об’єктів нерухомості компаніями з оточення Олександра Матвєєва може бути набагато більше. Адже в рішеннях Одеської міської ради найчастіше взагалі не вказують, хто викупав чи отримував ту чи іншу нерухомість. До того ж, рішення сесії до 2006 року знайти на офіційному сайті міста складно. Таким чином, за роки існування «схеми» з власності територіальної громади Одеси у приватні руки вивели цінну нерухомість, яка, за умови проведення відкритих аукціонів, скоріш за все, принесла б у бюджет міста чималі кошти. Насправді ж, схоже, комунальна власність «спрацювала» на збагачення одеського політика з оточення міського голови та наближених до нього людей. 

При цьому виявлений слідством організатор схеми, депутат від партії «Довіряй ділам» Олександр Матвєєв зумів втекти і, схоже, зберіг принаймні частину своїх активів. А однопартійці не поспішають позбавляти його депутатського мандата, завдяки чому Матвєєв поки не поніс навіть мінімальної відповідальності.  

депутати, корупція, нерухоме майно, Одеса

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.