Про нас

NIKCENTER є медійним проєктом ГО “Миколаївський центр журналістських розслідувань” – це некомерційна громадська організація. Ми спираємося на фінансову підтримку донорів та читачів.

Завдяки донатам ми можемо робити ще більше розслідувань та корисної аналітики.

Наші журналісти розкривають факти корупції і зловживань місцевої влади, порушення прав людини на півдні України. Ми боремося з корупцією в Миколаївській, Одеській та Херсонській областях.

А з початку повномасштабного вторгнення команда NIKCENTER висвітлює воєнні злочини та ідентифіковує російських окупантів.


Крім цього NIKCENTER створює дата-проєкти та розробляє онлайн-інструменти, які допомагають журналістам проводити розслідування.


Місія

Місія – таємне робити очевидним. Викривати несправедливість, розвивати громадянське суспільство без корупції, встановлювати підзвітність влади за допомогою розслідувальної журналістики, тренінгів та цифрових технологій.

Учасник Глобальної мережі журналістів-розслідувачів
(Global Investigative Journalism Network).

Команда

Наглядова рада

Олег Хоменок

медіа-тренер, старший радник з питань медіа Internews Network, член Ради директорів Глобальної мережі журналістів-розслідувачів.

Ендрю Лерен

старший редактор NBC News Investigations. Довгий час працював репортером у The New York Times. Зараз він працює над цілою низкою національних, міжнародних та розслідувальних проектів.

Олена Білоконь

громадський та науковий діяч, стипендіат Фонду Конрада Аденауера.

Том Торок

Томас Торок – журналіст-розслідувач, керував відділом проєктів газети The New York Times, працював редактором відділу розслідувань. Його команда сім разів була номінована на Пулітцерівську премію та тричі її виграла. Томас проводив відкриті лекції в Україні, де навчав молодих журналістів працювати з великими масивами даних та робити з них журналістські розслідування. Помер в березні 2022 року.

Професійні нагороди команди NIKCENTER:

 • 2019 – переможці всеукраїнського журналістського конкурсу імені Василя Сергієнка у номінації на найкраще регіональне телевізійне розслідування

 • 2019 – фіналісти у всеукраїнському журналістському конкурсі імені Василя Сергієнка у номінації на найкраще регіональне журналістське розслідування в Інтернет-ЗМІ

 • 2019 – друге місце на всеукраїнському конкурсі журналістських сюжетів на основі відкритих даних DataUp

 • 2019 – журналісти NIKCENTER стали переможцями престижного національного конкурсу професійної журналістики «Честь професії 2019» у номінації «Найкращий матеріал із громадянською позицією на локальному рівні»

 • 2019 – перемога у національному конкурсі професійної журналістики «Честь професії 2019» у номінації «Найкраща подача резонансного матеріалу на місцевих рівнях»

 • 2017 – фіналісти першого конкурсу журналістських розслідувань імені Василя Сергієнка

 • 2016 – перше місце у конкурсі журналістських розслідувань корупції та зловживання владою у роботі місцевого самоврядування (у номінації «Найкраще онлайн та текстове розслідування процесу реформування»)

 • 2016 – перше місце у конкурсі на найкращий журналістський матеріал, який висвітлює роботу органів місцевого самоврядування

 • 2016 – третє та п’яте місце у конкурсі на найкращий журналістський матеріал, який викриває місцеву корупцію. Конкурс проводила громадська організація «Інститут масової інформації» (ІМІ)

 • 2014 – лауреати конкурсу «Правозастосування та управління у лісовому секторі»

 • 2013 – лауреати конкурсу на найкращі антикорупційні журналістські розслідування на півдні України

 • 2013 – фіналісти конкурсу «Честь Професії-2013» у номінації «Найкраще журналістське розслідування»

 • 2012 – фіналісти конкурсу «Честь Професії-2012» у номінації «Зупини Корупцію»

 • 2011 – переможці конкурсу Представництва Світового Банку серед регіональних друкованих та Інтернет-ЗМІ за висвітлення зусиль у сфері боротьби з корупцією

 • 2009 – перше місце у III Національному конкурсі на найкраще журналістське розслідування з проблем корупції у 2009 році серед друкованих видань півдня України за висвітлення зусиль у сфері боротьби з корупцією

 • 2008 – перше місце у II Національному конкурсі на найкраще журналістське розслідування з проблем корупції серед видань Миколаївської області

Звіти про діяльність організації

Зв’язок

Ваш телефонний дзвінок чи лист може стати приводом
для журналістського розслідування

Телефонуйте, пишіть!

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER