Дружині підозрюваного голови АМКУ Кириленка призначили 9 мільйонів гривень застави

ВАКС обрав запобіжний захід для дружини очільника АМКУ Павла Кириленка, Алли, у вигляді застави у 9 мільйонів гривень. Вона підозрюється «в пособництві у незаконному збагаченні».
Про це повідомляє «Радіо Свобода», передає Nikcenter.
Напередодні, 5 червня, правоохоронці оголосили Павлу Кириленку про нову підозру у недекларуванні майна. Його дружині Аллі Кириленко інкримінують “пособництво в незаконному збагаченні”.
Детективи НАБУ та прокурори САП вимагали для Алли Кириленко заставу у 36 мільйонів гривень, що становить половину тієї суми, яка інкримінується слідством її чоловікові.
Під час судового засідання дружина голови АМКУ заявила, що не розуміє, чому її підозрюють у «пособництві». Вона наголосила, що не була присутня під час укладання угод з купівлі майна її батьками, не телефонувала власникам і не оглядала нерухомість.
Вона також зазначила, що «не виїхала з України після підозри чоловіку у серпні 2024 року, тому не збирається і зараз».
Слідчий суддя ВАКС Віталій Крикливий частково задовольнив клопотання і призначив 9 мільйонів гривень застави. Ці гроші вона має внести протягом 5 днів.
Суд також зобов’язав дружину очільника АМКУ не виїжджати з Києва та області, здати на зберігання паспорти для виїзду за кордон та прибувати за викликом до детективів та прокурорів.
Як відомо, Голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку повідомили про нову підозру у недекларуванні майна. Про підозру повідомлено і його дружині — у пособництві в незаконному збагаченні.
Зазначимо, що очільник АМКУ вже є підозрюваним у незаконному збагаченні на 56,2 мільйонів гривень. Впродовж 2020-2023 років на посаді керівника Донецької ОВА він придбав 21 об’єкт нерухомості та автомобіль. Посадовець також не вказував про нове майно у деклараціях за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.
Нагадаємо, у жовтні 2024 року правоохоронці повідомили Ірині Кормишкіній про підозру в незаконному збагаченні на понад 20 млн грн., а на початку січня 2025 року – у внесенні недостовірних даних до декларації.
Детальніше про те, як народна депутатка пояснює походження цих коштів у суді, ми розповідали у матеріалі “Спортивна риболовля: що зараз із гучними корупційними справами Миколаєва”.
Вже 23 січня у справі про незаконне збагачення Кормишкіної повідомлено про підозру її чоловікові Юрію Кормишкіну.
Андрій
Нацполіція викрила злочинну організацію, через дії якої без гарячої води залишилася половина Кривого Рогу. Фігуранти організували схему розтрати майна в умовах воєнного стану, що призвела до припинення постачання гарячої води для понад 250 тисяч мешканців. Збитки сягають майже 30 мільйонів гривень. Організаторами виявилися два колишні керівники державного теплоенергетичного підприємства. Вони демонтували понад 1140 водонагрівачів, вилучили з них латунні трубки і продавали на металобази. Щоб приховати крадіжку, баки повертали на місце, наповнивши їх одягом. Задокументовано понад 65 епізодів. Десятьом учасникам організації повідомлено про підозру, їм загрожує до 13 років ув’язнення з конфіскацією майна. Деталі: https://npu.gov.ua/news/krimpolitsiya/natspolitsiya-vikrila-zlochinnu-organizatsiyu-cherez-diyi-yakoyi-bez-garyachoyi-vodi-zalishilasya-polovina-krivogo-rogu/