Адаптація до зміни клімату на Миколаївщині обійдеться в 150 мільйонів євро

Кліматичні зміни на Миколаївщині

Температурні показники з кожним роком зростають, що має свій вплив на екологію та довкілля. Зокрема, 2023 рік визнали найтеплішим роком за останні 10 тисяч років.

Про це повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів, передає Nikcenter.

Особливо гостро зміни клімату відчуває Миколаївська область. За оцінками експертів такі як цьогорічні температурні показники не спостерігалися протягом 125 тисяч років. Тема стала предметом обговорення під час вебінару «Оцінка вразливості й ризиків та заходи з адаптації до зміни клімату для Миколаївської області».

Перспективними напрямками для розвитку регіону визначили подорожі, туризм та рекреаційний сектор.

«Миколаївщина є одним із регіонів, які найбільше потерпають від кліматичної зміни – посух, росту максимальної температури. Одним з найбільш чутливих секторів цього регіону є рослинництво», – розповіли в Міндовкілля.

На вебінарі презентували план для Миколаївської області розрахований на сім років, що включає 172 різноманітних заходи з адаптації регіону до змін клімату. Загалом на втілення їх в життя потрібно щонайменше 150 мільйонів євро. Однак, стратегічні заходи не є остаточними та можуть переглядатися на наступних етапах.

Хоча, й експерти готові взятися за відновлення клімату регіону, міська влада робить все можливе, щоб в Миколаєві зникли зелені зони. Ділянки міста з зеленими насадженнями активно роздаються під забудову. Наразі парки та сквери займають лише 4 відсотки від усієї території Миколаєва.

Журналісти Nikcenter розповідали у блозі «В центрі уваги», що ще у 2021 році депутати Миколаївської міської ради віддали під забудову майже два гектари зелених зон. Щоправда, згодом депутати таки проголосували за розроблення проєктів землеустрою 18 зелених зон. Однак, за чотири роки жодного з них не втілили в життя. Хоча, перед обранням на посаду міського голови Олександр Сєнкевич запевняв виборців, що він унеможливить дерибан зелених зон.

Нагадаємо, Сєнкевич став послом місцевих кліматичних заходів. Мер Миколаєва був обраний до правління Глобальної угоди мерів у якості посла місцевих кліматичних заходів. Олександр Сєнкевич готовий боротися зі світовими змінами клімату, в той самий час як його підлеглі знищують екологію Миколаєва.

Раніше повідомлялося, що канал Бистре в дельті Дунаю зараз відкритий для морського судноплавства. З одного боку, це економічний порятунок для України через морську блокаду великих морських портів, з іншого – потенційна проблема як для української екосистеми, так і європейської.

бюджетні кошти, клімат, мер Миколаєва, миколаївська область, Сєнкевич

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER