Окупаційного «губернатора» Херсонської області Володимира Сальдо засудили на 15 років з конфіскацією майна

Покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією майна – такий вирок виніс Малиновський районний суд міста Одеси Володимиру Сальдо, якого російські окупанти зробили «губернатором» Херсонської області.

Про це повідомляє Nikcenter.

Володимира Сальдо засудили за частиною 2 статті 111, частиною 5 статті 111 з приміткою 1, частиною 1 статті 436 з приміткою 2 Кримінального кодексу України. Серед пред’явлених йому обвинувачень: державна зрада в умовах воєнного стану, колабораційна діяльність, визнання правомірною агресії Російської Федерації проти України, глорифікація (уславлення) її учасників.

Судові засідання у справі Сальдо проходили за спеціальною процедурою In absentia, тобто, без участі обвинуваченого, який зараз перебуває на тимчасово окупованій Росією частині Херсонської області. Термін відбування Володимиром Сальдо покарання буде відраховуватися з моменту, коли почнеться реальне виконання вироку.

Справу розглядала колегія суддів у складі Сергія Черевка (головуючий суддя), Олега Непоради і Ольги Засядьвовк.

 

Інтереси Володимира Сальдо представляв адвокат, наданий державою, тобто, Центром надання вторинної правової допомоги. Під час судових дебатів сторона захисту наполягала на невідповідності зібраних доказів вимогам українського кримінально-процесуального законодавства.

У переліку майна, яке належить Володимиру Сальдо і підлягає конфіскації, у вироку вказані:

  •       корпоративні права як кінцевого бенефіціарного власника Херсонської громадської організації будівельників і інвесторів «Будінвестсоюз»;
  •       земельна ділянка загальною площею 0,1 га та розташований на ній житловий будинок за адресою: м. Херсон, вулиця П’ятихатська, 29;
  •       земельна ділянка площею 0,2872 га та розташована на ній триповерхова будівля лазневого оздоровчого комплексу за адресою: м. Херсон, вулиця Петренка, 25.
  •       автомобіль марки Volvo, моделі XS90, державний номерний знак ВТ-15-82, чорного кольору 2020 року випуску, дата реєстрації – 4 сентября 2020 року, свідоцтво про реєстрацію серії СХС-368-149.

Лазневий оздоровчий комплекс – це херсонський заклад «Загублений світ», де в готельних номерах під час окупації міста жили російські окупанти (військові і цивільні). У вересні 2022 року заклад був сильно пошкоджений внаслідок удару ЗСУ.

Також в ЗМІ повідомлялося, що Сальдо, попри накладені на нього санкції, у листопаді 2022 року став співвласником британської компанії Grainholding Ltd, офіс якої зареєстрований у Лондоні. Підприємство спеціалізується на вирощуванні та торгівлі зерном. Але в судовому вироку про це не згадується.

Відомо, що Сальдо має бізнес і в Чехії, про що повідомлялося в ЗМІ. Про це у вироку також немає інформації. Не згадується і підприємство в Житомирській області, яке, згідно із повідомленнями у медіа, було оформлене на членів родини Володимира Сальдо.

Винесений судом вирок у вигляді позбавлення волі строком на 15 років з конфіскацією майна, з позбавленням права займати посади, пов’язані з організаційними розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями на підприємствах, установах і організаціях всіх форм власності строком на 15 років – максимально суворий в даному випадку.

Відзначимо, що максимально суворе покарання для осіб, які вчинили державну зраду – довічне ув’язнення, але, згідно з українським законодавством, не можна засуджувати до довічного строку людей у віці понад 60 років, до яких і належить Володимир Сальдо. Він народився 12 червня 1956 року.

 

Нагадаємо, Володимир Сальдо на початку 2000-х років був заступником голови Херсонської облдержадміністрації. З 2002 по 2012 роки він був Херсонським міським головою, у 2012-2014 роках – народним депутатом України від Партії регіонів, голосував за пакет законопроектів, відомий як «диктаторські закони 16 січня». В 2015 році Сальдо був обраний депутатом Херсонської міськради під партії «Наш край». В 2020 році став депутатом Херсонської міськради від власноруч створеної і наразі забороненої партії «Блок Володимира Сальдо».

Про співпрацю Володимира Сальдо с російськими окупантами стало відомо в березні 2022 року. Головою окупаційної адміністрації Херсонської області його призначили в квітні того ж року.

Також нагадаємо, що Малиновський районний суд міста Одеси в жовтні 2023 року засудив до довічного ув’язнення ще одного херсонського зрадника – Кирила Стремоусова, який був «заступником губернатора» Херсонської області. За даними російських джерел, Стремоусов 9 листопада 2022 року загинув у ДТП.

Фото Альони Соломонової

 

 

вирок суду, Володимир Сальдо


Ірина Паршина

У журналістиці із 2008 року. У Миколаївському центрі журналістських розслідувань працюю з 2015 року. Працювала у Херсоні як фотограф та фотокореспондент.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER