Парламент забрав ПДФО з місцевих бюджетів: на що витратять кошти

Законопроєкт про військове ПДФО

Сьогодні, 8 листопада, парламент з другої спроби таки схвалив законопроєкт, що передбачає переспрямування «військового податку» з місцевих бюджетів до державного. Свої голоси за документ віддали 253 народних обранці.

Про це повідомила голова бюджетного комітету Роксолана Підласа, передає Nikcenter.

Військове ПДФО спрямовуватимуть до державного бюджету з 1 жовтня 2023 року до 31 грудня року, в якому відмінять воєнний стан. Податки з доходів, що надійдуть цього року, планують використати на закупівлю дронів та артилерійських систем. В державний бюджет до кінця 2023 року надійде додатково 26 мільйонів гривень.

Після 1 січня 2024 року військовий податок з доходів фізичних осіб спрямують за трьома напрямками:

  • 45% – ДСЗІ на дрони (прогноз 43+ млрд грн);
  • 45% – Мінстратегпром для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (43+ млрд грн);
  • 10% – розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд).

Варто додати, що ПДФО інших категорій працівників і надалі залишатиметься в місцевих бюджетах. Щоправда, в обсязі лише 64 відсотків. При цьому 4 відсотки з отриманих податків місцева влада обов’язково має спрямувати на підтримку підприємств, які виробляють та постачають теплову енергію, постачають холодну воду та водовідведення.

Села, яким не вистачатиме коштів, зможуть отримати запозичення за погодженням з Міністерством фінансів. Проте, залишки на рахунках територіальних громад зможуть використати лише на чітко визначені цілі – оборону, соціальну сферу, лікування та відновлення людей, які постраждали від російської агресії.

Законопроєкт викликав обурення в багатьох міських громад. Не стала винятком і Миколаївська міська рада. Однак, в Міністерстві фінансів запевнили, що спрямування ПДФО на потреби армії, жодним чином не несе ризиків для місцевих бюджетів.

Нагадаємо, в Миколаєві виступили проти вилучення з бюджету міста ПДФО військових. В Департаменті фінансів міської ради вважають, що вилучення з бюджету ПДФО військових поставить економіку міста під загрозу. Без військового податку у 2024 році бюджет Миколаєва складе 3 мільярди гривень.

Раніше повідомлялося, що 20 вересня, народні депутати підтримали законопроєкт, поданий прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Документ передбачає переспрямування ПДФО з зарплат військових із місцевих бюджетів в державний бюджет.

бюджетні кошти, виплати військовим, законопроєкт, зміни до закону, податки

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER