Місцеві бюджети втратять одне з головних джерел доходу: куди підуть кошти

ПДФО військових

Сьогодні, 20 вересня, народні депутати підтримали законопроєкт, поданий прем’єр-міністром Денисом Шмигалем. Документ передбачає переспрямування ПДФО з зарплат військових із місцевих бюджетів в державний бюджет.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк, передає Nikcenter.

Свої голоси за законопроєкт у першому читанні віддали 236 народних депутатів. Однак документ зможе пройти друге читання лише у жовтні. Тобто нововведення, ймовірніше за все, не запрацюють з 1 жовтня.

За словами прем’єр-міністра, зміни дозволять додатково залучити до державного бюджету понад 25 мільярдів гривень ще цього року. У 2024 році до держбюджету може надійти ще 93 мільярди гривень. Залучені кошти планують використати на закупівлю дронів і виробництво власного озброєння.

«Україна має наростити виробництво власних дронів, озброєння та боєприпасів. Задля цього Кабінет Міністрів подав законопроєкт, яким пропонується, що військовий ПДФО — податок, який держава сплачує за військових — піде на закупівлю техніки й власне виробництво зброї», – зазначив Шмигаль.

Водночас громадам, що відчуватимуть брак коштів, держава надаватиме базову дотацію. Свою позицію уряд мотивував тим, що військовим потрібно платити зарплату та закуповувати для них зброю. Міжнародні партнери не виділяють на такі потреби кошти, тому Україна повинна справлятися власними силами.

Варто додати, що ПДФО включає податок з доходів військовослужбовців, поліцейських та осіб начальницького складу. До цього часу всі надходження спрямовувалися до місцевих бюджетів.

У багатьох тилових громадах саме військовий ПДФО складає більшу частину бюджету. Також з місцевих бюджетів часто фінансуються потреби окремих військових підрозділів, які не може покрити Міністерство оборони.

Резонанс в суспільстві викликали часті випадки марнотратства міських громад. Хоча центральні органи влади дозволяли й собі витрачати кошти на незрозумілі речі такі, як овочерізки, барабани та серіали.

Нагадаємо, в Миколаєві виступили проти вилучення з бюджету міста ПДФО військових. Щорічні надходження від військового податку до бюджету Миколаєва складають 2 мільярди 700 мільйонів гривень, що становить майже половину міського бюджету.

Раніше повідомлялося, що рідні загиблих військових, діти і волонтери мітингували в Одесі проти розтрати бюджету. 2 вересня на Думській площі в Одесі відбувся черговий мітинг проти розтрати бюджетних грошей в умовах повномасштабної війни.

бюджетні кошти, військовий, державний бюджет, податки

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER