Щоб не грати на руку росіянам: уряд дозволив не публікувати інформацію про оборонні закупівлі під час воєнного стану

Зміни в оборонних закупівлях

Кабінет Міністрів офіційно дозволив не оприлюднювати дані про підприємства-постачальники та іншу інформацію щодо закупівель на потреби оборони.

Про це повідомили в пресслужбі Міністерства економіки України, передає Nikcenter.

Одним з нововведень, запроваджених урядом, є можливість проводити закупівлі за нагальною потребою для оборони без застосування відкритих торгів. Окрім того, замовникам надали право не використовувати електронний каталог.

«Задля безпеки замовників, постачальників та виконавців, замовникам дозволили не вказувати населений пункт, де розташоване підприємство, а лише, наприклад, район чи область», – додали в Мінекономіки.

В Кабінеті Міністрів вважають, що застосовані обмеження перешкодять росіянам знаходити оборонні підприємства. Закупівлі в закритому режимі зможуть проводити ЗСУ й інші військові формування, ДСНС, Укрзалізниця та правоохоронні органи.

Зміни торкнуться усіх місцевих та інших бюджетів. В Міністерстві пообіцяли відкрити публічний доступ до закупівель через 90 днів після завершення воєнного стану. Додатково замовників зобов’язали формувати перелік документів, які подають учасники тендеру, як два окремі додатки.

Також замовники мають право закуповувати товари в інших країнах, з якими Україна уклала угоди про вільні державні закупівлі без встановлення нижньої межі.

Нагадаємо, в Україні відкрили 30 кримінальних проваджень через розтрату 20 млрд на фортифікаціях. Деякі постачальники, користуючись обмеженнями воєнного стану, допускають зловживання під час будівництва фортифікацій. Через можливе розкрадання бюджетних коштів розслідується більш як три десятки кримінальних справ.

Раніше повідомлялося, що деревину для фортифікацій у прифронтових регіонах постачали фірми, зареєстровані на підставних людей. З початку 2024 року Кабінет Міністрів виділив мільярди гривень для будівництва фортифікацій та оборонних укріплень в регіонах, що межують з російськими територіями.

Проте, під час наступу росіян у Харківській області з’ясувалося, що прикордоння абсолютне не підготовлене до зустрічі з ворогом. Жодних фортифікацій чи мінних загороджень не було облаштовано.

При цьому деревину для будівництва фортифікацій постачали новостворені фірми, які мали єдиний контракт з військовою адміністрацією. А керували компаніями підставні особи.

бюджетні кошти, закупівля, міноборони, рішення уряду, тендер

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER