В Україні відкрили 30 кримінальних проваджень через розтрату 20 млрд на фортифікаціях
Відбулося перше засідання парламентської комісії з питань фортифікацій та закупівлі БПЛА, де обговорили проблеми з будівництвом фортифікацій у прифронтових регіонах. Правоохоронці вже розслідують кримінальні провадження з приводу привласнення мільярдів гривень, виділених на фортифікації.
Про це повідомив член парламентської ТСК з питань фортифікацій Михайло Бондар, передає Nikcenter.
На засіданні члени комісії заслухали доповідь міністрів і заступників міністрів про те, скільки коштів виділялося на будівництво фортифікацій та закупівлю безпілотників. Розпорядниками більшої частини коштів, виділених для придбання дронів, є Держспецзв’язок.
Замовниками техніки є безпосередньо бойові бригади, Головне управління розвідки та Служба безпеки України. Вони дають вказівку Держспецзв’язку, яку техніку закуповувати та у якого виробника. Парламентська ТСК має намір з’ясувати усі деталі закупівель.
Для потреб Держспецзв’язку з бюджету до кінця 2024 року виділили 63 мільярди гривень. Гроші використовуватимуть розпорядники бюджетних коштів – обласні військові адміністрації, Міністерство оборони та Агенція з відновлення.
Кожна область повинна надати парламентській комісії детальний графік про те, скільки коштів виділялося і які завдання ставилися перед регіоном. За фактом виявлених порушень на 20 мільярдів гривень відкрито 30 кримінальних проваджень. В комісії очікують отримати інформацію по кожному провадженні
«Це колосальні суми, які можуть розкрадатися, якщо буде доведено цими кримінальними провадженнями. В час війни такі люди мають бути притягнуті до відповідальності з конфіскацією, з позбавленням волі, і з тим, щоб вони не мали можливості роками, а то й пожиттєво займати такі високі посади», – зазначив представник парламентської комісії.
Нагадаємо, деревину для фортифікацій у прифронтових регіонах постачали фірми, зареєстровані на підставних людей. З січня до квітня 2024 року уряд виділив на фортифікаційні споруди близько 38 мільярдів гривень. Однак, під час наступу росіян у Харківській області з’ясувалося, що прикордоння абсолютне не підготовлене до зустрічі з ворогом.
Раніше повідомлялося, що на будівництво фортифікацій в Миколаївській та Херсонській областях уряд додатково виділив 400 млн гривень. Миколаївщина та Херсонщина до кінця року отримають з бюджету фінансування для цих цілей.
бюджетні кошти, кримінальне провадження, Миколаївська ОДА, народний депутат, фортифікації
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою