Деревину для фортифікацій у прифронтових регіонах постачали фірми, зареєстровані на підставних людей

Будівництво фортифікацій у південних регіонах

З початку 2024 року Кабінет Міністрів виділив мільярди гривень для будівництва фортифікацій та оборонних укріплень в регіонах, що межують з російськими територіями. Окрім Харківської та Сумської областей укріплення облаштовували й у південних регіонах.

Про це повідомляє «Цензор», передає Nikcenter.

Зокрема, з січня до квітня 2024 року уряд виділив на фортифікаційні споруди близько 38 мільярдів гривень. Як заявляв прем’єр-міністр Денис Шмигаль, метою України є створення надійного оборонного валу, що зможе захистити українських військових.

Однак, під час наступу росіян у Харківській області з’ясувалося, що прикордоння абсолютне не підготовлене до зустрічі з ворогом. Жодних фортифікацій чи мінних загороджень не було облаштовано.

Відповідно до інформації з Prozorro, деревину для будівництва укріплень постачали новостворені фірми, власниками яких були підставні особи. Зокрема, єдиним партнером фірм була військова адміністрація. На балансі компаній не було активів та необхідної для будівельних робіт техніки.

Журналісти з’ясовували, яка ж ситуація з оборонними укріпленнями у південних регіонах. Миколаївська ОВА та Херсонська ОВА, оголошуючи тендери на будівництво фортифікаційних укріплень, засекретили не лише підрядників, але й будь-яку інформацію про технічні умови та вимоги до учасників закупівлі.

За підрахунками з системи електронних закупівель Департамент з питань цивільного захисту та оборонної роботи Херсонської обласної державної адміністрації з початку року оголошував тендери, що стосуються будівництва фортифікацій на 743,07 мільйона гривень.

Схожа ситуація і в Департаменті містобудування, архітектури, капбудівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської ОВА, де оголосили про будівництво фортифікацій на 511,8 мільйона гривень.

Варто додати, 22 травня народні депутати проголосували за створення Тимчасової спеціальної комісії з питань використання коштів, направлених на будівництво фортифікацій та закупівлю дронів. Комісія займатиметься облаштуванням фортифікаційних споруд та цільовим використанням коштів.

Нагадаємо, у Херсоні уклали угоди на будівництво фортифікацій за 680 млн, засекретили навіть підрядників. Херсонська ОВА оголосила 5 тендерів на будівництво систем невибухових загороджень на території регіону протяжністю 30 кілометрів, 14 кілометрів, дві зони по 18 кілометрів та 19 кілометрів.

Раніше повідомлялося, що для захисту Миколаївської області збудують фортифікаційні споруди за майже пів мільярда гривень. Планується облаштування фортифікаційних споруд на кількох напрямках у Миколаївській області. Окрім того, підрядник облаштує смугу загороджень десантно доступних ділянок.

миколаївська область, наступ росіян, оборона міста, фортифікації, Херсонська ОВА

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER