Колишнього міністра інфраструктури підозрюють в розкраданні коштів порту на Одещині
Дії ексміністра інфраструктури та його заступника призвели до збитків державного підприємства «АМПУ», що працює на території морського порту в Одеській області. Сума збитків бюджету склали майже 50 мільйонів доларів.
Про це повідомили в Національному антикорупційному бюро, передає Nikcenter.
У 2015 році очільник міністерства спільно з заступником, який на той час керував Тарифною радою Міністерства інфраструктури, розробили наказ. Документ дозволив приватним компаніям стягувати половину корабельного збору з суден в морському порту «Південний».
«Цей наказ було видано попри те, що акваторія морського порту «Південний» є державною власністю та перебуває у користуванні «АМПУ» і право на збори належить виключно державному підприємству», – розповіли в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі.
Державне підприємство отримувало лише частину прибутку від роботи морського порту. В результаті «АМПУ» недоотримало доходи в розмірі 49,63 мільйона доларів.
Наразі розслідування в справі завершено: колишніх посадовців обвинувачують в зловживанні владою та службовим становищем, що призвело до тяжких наслідків. Їм загрожує від трьох до шести років позбавлення волі з забороною обіймати посади в державних органах.
На розгляді суду перебувають позови про усунення перешкод в користуванні та розпорядженні акваторією морського порту «Південний».
Нагадаємо, торговий порт на Одещині придбав інвестор, який може мати зв’язки з Росією. У 2023 році міжнародний торговий порт Усть-Дунайськ в Одесі придбав приватний інвестор. Фонд держмайна отримав від продажу порту 6 мільйонів доларів, що еквівалентно 200 мільйонам гривень.
Порт в Одесі придбала компанія «Еліксир-Україна», яка згодом передала усе майно в управління фірми «Краншип». Остання займається підприємницькою діяльністю в Україні та Російській Федерації.
Раніше повідомлялося, що компанія українського підсанкційного бізнесмена будує власний порт біля кордону з Румунією. Український бізнесмен Вадим Єрмолаєв потрапив під санкції Ради національної безпеки і оборони. Підприємцю заблокували активи, заборонили торговельні операції, приватизацію та оренду державного майна.
Бізнесмен займався торгівлею алкоголем на території окупованого Криму та встиг сплатити до російського бюджету понад 6 мільйонів доларів. У 2024 році компанія Вадима Єрмолаєва отримала в оренду земельну ділянку для будівництва порту на березі Дунаю, хоча підприємець з 2023 року перебував під санкціями РНБО.
бюджетні кошти, кримінальне провадження, Одеські новини, привласнення, торговельний порт
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою