Уряд конфіскував у російських власників Одеський нафтопереробний завод

Конфіскували Одеський нафтопереробний завод

В Кабінеті Міністрів України погодили примусове вилучення в державну власність Одеського нафтопереробного заводу. Власниками підприємства були резиденти Російської Федерації.

Про це повідомили в Національному агентстві України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, передає Nikcenter.

Рішення уряду дозволяє примусово вилучити завод з власності Росії та її резидентів. Зокрема, мова йде про корпоративні права та боргові зобов’язання, а також 100 % статутного фонду ТОВ «Енергія і газ Україна».

До цього Кабінет Міністрів та Агентство з розшуку та менеджменту активів розробили дорожню карту як надалі використовуватимуться потужності Одеського нафтопереробного заводу.

Варто додати, у 2021 році товариство «Енергія і газ України» намагалося оскаржити передачу активів підприємства в управління АРМА. Проте, Верховний суд України відмовив компанії у відкритті апеляційного провадження на рішення Одеського апеляційного суду.

Нагадаємо, в Миколаєві націоналізували завод, що належав російському олігархові. У державну власність передали Миколаївський глиноземний завод, який раніше належав російському олігархові Олегу Дерипасці. В минулому підприємство було одним з найбільших виробників кольорових металів, проте з 2022 року виробництво на заводі зупинилося.

Вищий антикорупційний суд дозволив націоналізувати підприємства, що перебували у власності російського олігарха Олега Дерипаски у 2023 році. Після завершення процедури націоналізації єдиним засновником Миколаївського глиноземного заводу є Фонд державного майна України.

Раніше повідомлялося, що прокуратура Миколаївщини збиралася конфіскувати землю в громадянки Росії. Правоохоронці виявили порушення під час користування земельними ділянками у Первомайській громаді. Громадянка Росії навіть після повномасштабного вторгнення продовжувала отримувати дохід з землі.

Росіянці належала земельна ділянка на території Кам’яномостівської сільської ради Первомайського району. Громадянка Російської Федерації отримала у спадок ½ частини ділянки сільськогосподарського призначення площею більш як 10 соток. Прокуратура звернулася з позовом до суду про конфіскацію земельної ділянки, що перебуває у власності громадянки ворожої країни.

Завод, націоналізація, Одеські новини, російський олігарх, фонд

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER