Одеський дельфінарій «Немо» має зв’язки з Росією – розслідування

Зв'язки з РФ в дельфінарії Немо

Дельфінарій в готелі «Немо» майже рік тому потрапив у гучний скандал. Адміністрація закладу надала блогерам для фотосесій дельфінів. Проте це – не єдина «чорна» пляма на репутації дельфінарію, який ймовірно має філії у тимчасово окупованому росіянами Криму.

Про це йдеться в розслідуванні Molfar, передає Nikcenter.

Перший дельфінарій «Немо» розпочав роботу в Одесі у 2005 році. Профінансувало будівництво приміщення та передачу тварин в оренду приватне підприємство «Біологічна станція». Згодом товариство «Нерум» взяло дельфінарій в оренду, а через деякий час присвоїло комплекс будівель разом із земельною ділянкою та дельфінами.

Саме за допомогою товариства «Нерум» можна простежити зв’язки української мережі дельфінаріїв з філіями в Росії. Журналісти з’ясували, що дельфінарії в Анапі, Джубзі та станиці Голубицькій, ймовірно, співпрацюють з «Немо» через дві юридичні особи. Мова йде про компанії ООО “Экологический центр” та ООО “Чудное море”.

Засновниками «Экологического центра» та товариства «Нерум» є одні й ті ж самі люди, серед яких – і брат колишнього заступника мера Одеси Геннадія Труханова Михайло Кучук. Йдеться про Кучука Вʼячеслава Ілліча та ексзаступника Труханова Кучука Михайла Ілліча, Кисловську Раїсу Володимирівну, Келюшок Сергія Валерійовича, Келлі Наталю Валеріївну та Уривського Дмитра Олександровича.

В російських дельфінаріях оплата квитків та купівля морських тварин проходили через ООО «Чудное море». Через цю ж юридичну особу співпрацювало й українське товариство «Нерум».

У Феодосії та Алушті на території тимчасово окупованого Криму продовжують роботу дельфінарії «Немо» через юридичну особу ООО “Дельфинарий “Немо”, яке зареєстрували у 2014 році. При цьому засновниками компанії є Тетяна Рябчікова та одеське товариство «Нерум».

Ще до 2019 року на основному сайті «Немо» було діюче посилання на сайт кримського дельфінарію, яке наразі видалено.

Окрім того, мережа популярних дельфінаріїв можливо пов’язана з депутатом від путінської «Єдиної Росії» Сєргєєм Зіріновим. Він є власником 26 російських компаній, серед яких значиться і ООО “Чудное море”. Однак після арешту Сергєя Зірінова за обвинуваченням у створенні банди та трьох вбивствах новими власниками фірми стали Юрій Акопян, Євгєній Батогов та Лєва Арутюнян.

Нагадаємо, раніше Nikcenter зʼясував, що офіційний мільйонер Михайло Кучук, тодішній перший заступник Геннадія Труханова, під час великої війни отримав 53,9 тис. грн матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Ще у 2021 році Кучук, якому торік знадобилась грошова допомога за рахунок платників податків, декларував величезні статки своєї родини.

дельфінарій, зв'язок, Кримський півострів, Одеські новини, розслідування, РФ

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER