На Одещині сільську раду змусили розірвати договір на 24 млн гривень

Ремонт доріг з порушеннями на Одещині

Визирська сільська рада в Одеській області розірвала чотири договори про ремонт доріг з підрядником. Причиною стали виявлені порушення.

Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі, передає Nikcenter.

Зокрема, у 2023 році сільська рада  провела відкриті торги та уклала з підрядником одразу чотири договори. За умовами угоди підприємство зобов’язувалося відремонтувати дорожнє покриття у населених пунктах Одещини. За послуги з бюджету підряднику повинні були перерахувати 24 мільйони гривень.

Як з’ясувалося, Визирська сільська рада, укладаючи договори, не мала достатніх бюджетних асигнувань на їхню оплату. Через це укладені з підприємством угоди є нікчемними.

«Повідомлено контролюючі органи про порушення процедури закупівлі з метою вжиття відповідних заходів, направлених на реальний захист та поновлення інтересів держави», – йдеться в повідомленні прокуратури.

Через втручання прокуратури сільська рада розірвала усі угоди на ремонт доріг.

Зазначимо, в Одеській області прокуратура також змусила розірвати договір Службу автомобільних доріг. Державне підприємство проводило тендер на закупівлю послуг з поточного ремонту доріг загального користування. Вартість тендеру – 226 мільйонів гривень.

Однак, Служба автомобільних доріг допустила порушення, проводячи розрахунки. Під час воєнного стану органи казначейства проводять платежі за певною черговістю. Послуги з утримання автомобільних доріг не перебувають в першій черзі платежів, через що не могли бути оплачені.

Після реагування прокуратури на виявлені порушення Служба автомобільних доріг разом з підрядником вирішили розірвати договір, що дозволило попередити витрати з бюджету.

Нагадаємо, на Миколаївщині прокуратура вимагає розірвати договір про закупівлю пожежної автоцистерни за 19 мільйонів гривень. Головне управління ДСНС в Миколаївській області у червні 2023 року провело закупівлю автоцистерни для потреб служби. Як з’ясувалося, відомство безпідставно відхилило найбільш економічну вигідну пропозицію.

Окрім того, пропозиція учасника, з яким ДСНС уклала договір не відповідала умовам тендерної документації. Прокуратура звернулася з позовом до суду про визнання угоди недійсною, оскільки контролюючі органи не звернули уваги на порушення під час процедури закупівлі.

договір, закупівля, Одеські новини, ремонт доріг, тендер

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER