Гроші на ЗСУ: у Миколаєві пройшла акція проти розтрати бюджету під час війни

У суботу, 28 жовтня, у центрі Миколаєва волонтери та небайдужі містяни провели мирну акцію проти розтрати бюджетних коштів під час повномасштабної війни. Учасники вийшли із плакатами «Гроші на ЗСУ» до будівлі міської ради, закликаючи керівництво міста та області першочергово фінансувати потреби військових. 

Про це повідомляє Nikcenter


Волонтери та жителі Миколаєва біля будівлі міської ради вимагали фінансувати Збройні сили України

Учасники акції розповідають, що обурені марнотратством бюджету під час повномасштабної війни. Волонтери, які допомагають військовим, наголошують: на фронті постійно потрібні дрони, машини, засоби тактичної медицини. Натомість у Миколаєві, який донедавна потерпав від щоденних обстрілів, десятки мільйонів виділяють, зокрема, на ремонт доріг, які не перебувають у критичному стані. 

«Дуже образливо дивитися на те, куди виділяються кошти нашої міської ради замість того, щоб допомагати нашим воїнам, доки вони там гинуть. Замість того, щоб виділяти кошти на армію, на дрони, на машини, на допомогу в озброєнні, кошти виділяються не зрозуміло на що», – говорить волонтерка Діана.

 

Учасники акції вийшли із прапорами та плакатами

Дівчина закликає чиновників пригадати, що війна триває не лише на Херсонщині,  Запоріжжі та Донбасі, де точаться найзапекліші бої. Під ударом сьогодні перебуває кожне мирне місто України, а вся держава – перед загрозою знищення. 

«Війна не там, війна скрізь. І поки ми будемо так ставитись до нашої армії, ми не переможемо», – додала волонтерка.

 

Вийшли, аби підтримати військо, і молодь, і старше покоління

 Учасники акції зібралися у місці проведення миколаївського майдану, а також пройшли головною вулицею міста – Соборною. Миколаївці, які зустрічали мирну ходу, підтримували ідею проведення заходу. Дехто намагався зробити донат, щоб допомогти війську.


Бруківка і памʼятники – не на часі. Першочергово – потреби війська, вважають жителі Миколаєва

Проведення акцій проти розтрати бюджетних коштів започаткували одесити – біля будівлі міської ради вони вперше провели захід у серпні і відтоді регулярно збиралися, щоб вимагати від чиновників спрямовувати їхні податки на фінансування Збройних сил України

Нагадаємо, що Nikcenter регулярно висвітлює проблему неефективного використання бюджету, розтрат і тендерних змов. Раніше ми виявили, що у Миколаєві підвальні укриття у миколаївських закладах освіти будували за завищеними цінами та в обхід конкурсів. При цьому школи та дитячі садочки так і не запрацювали. 

У розслідуванні «Заробити на бюджеті: як звʼязки сина ректора могилянки Клименка можуть допомагати йому отримувати підряди» Nikcenter розповів, що Миколаївська ОВА без конкурсів придбала товари у 70-річної підприємиці – родички бізнес-партнера тодішньої голови обласної ради Ганни Замазєєвої. Зокрема, жінка у 2023 році отримала контракт на поставку протитанкових їжаків на суму понад 7 млн грн. Такі самі їжаки на початку повномасштабного вторгнення миколаївські підприємці виробляли для оборони міста безкоштовно. 

Фото Юрія Кошковського

бюджетні кошти, ЗСУ, корупція, миколаїв


Олеся Баранцевич

Журналістка-розслідувачка МЦЖР. Авторка антикорупційних розслідувань, співавторка розслідувань про воєнні злочини російських окупантів в Україні. Лауреатка Всеукраїнської премії імені Василя Сергієнка.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER