В олігарха Дерипаски хочуть конфіскувати боксити на 2 млрд гривень з Миколаївського глиноземного заводу

Міністерство юстиції України звернулося до Вищого антикорупційного суду з позовом щодо застосування санкції стягнення в дохід держави активів російського олігарха Олега Дерипаски. Йдеться про понад 440 тис. тонн бокситів та 110 тис. тонн глинозему загальною вартістю понад 2 млрд гривень.
Про це повідомляє Мін’юст на своєму сайті, передає Nikcenter.
Відомство нагадує, що компанія Дерипаски РУСАЛ, яка є однією із найбільших світових виробників алюмінію, здійснювала постачання алюмінієвої продукції для підприємств російського оборонного комплексу, що виробляють військову техніку і зброю для російської армії.
«У поданому позові Мін’юст просить стягнути в дохід держави понад 440 тисяч тонн бокситів та 110 тисяч тонн глинозему загальною вартістю у понад 2 млрд грн. Про виявлення цих активів Міністерство юстиції було повідомлено Службою безпеки України», — йдеться в повідомленні.
Окрім того, рішенням ВАКС встановлено, що Дерипаска володіє конгломератом «Російські машини», до складу якого входить «Військово-промислова компанія» — головний постачальник озброєння для російських військових.
Дерипаска входить до найближчого оточення російського диктатора Володимира Путіна і займається виробництвом продукції для військово-промислового комплексу РФ. Зокрема, його заводи виготовляють компоненти до балістичних ракет Іскандер, бойових дронів і радіолокаційних систем.
Як відомо, Служба безпеки повідомила підозри росіянину Олегу Дерипасці за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за фінансування війни РФ проти України.
Нагадаємо, що у березні 2023 року Вищий антикорупційний суд ухвалив рішення про націоналізацію МГЗ. Через рік Україна завершила процес націоналізації заводу, конфіскованого у російського олігарха Олега Дерипаски.
Варто додати, журналісти Nikcenter з’ясували як працював завод під керівництвом олігарха з РФ. Олег Дерипаска не виконав всіх інвестиційних зобов’язань, взятих на себе під час купівлі заводу. Зокрема, російські власники постійно порушували права українських акціонерів та мінімізували сплату податків.
Після початку повномасштабного вторгнення завод фактично зупинив свою роботу, а кількість співробітників зменшилася з 6 тисяч до 300 осіб, які переважно займаються охороною та обслуговуванням шламових полів.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою