Не вдалося зекономити: голова Миколаївської ОВА заявив, що ціни на труби для водогону зросли на третину

Ремонт водогону в Миколаєві

Голова Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім розповів про зростання цін на труби, що використовуються для ремонту водогону. Перерахунок вартості матеріалів на початку ремонту не призвів до бажаного ефекту.

Про це посадовець заявив в інтерв’ю Hromadske, передає Nikcenter.

Для ремонту водогонів у Миколаєві Кабінет Міністрів виділив понад мільярд гривень. Увесь проєкт поділили на 12 окремих об’єктів, щоб таким чином прискорити процес. Проте, Антимонопольний комітет знайшов порушення в процедурі закупівлі, через що роботи на шести об’єктах наразі заблоковані.

З усієї виділеної суми з бюджету вдалося використати 300 мільйонів. Голова Миколаївської ОВА поскаржився на те, що будівництво водогону йде досить важко, оскільки постійно змінюються ціни.

Не забув згадати посадовець і про скандал з завищенням цін в договорах на ремонт водопроводів. В результаті ціни вдалося зменшити.

«Але за понад пів року, поки ми це робили, ціни на трубу виросли на ці ж 30%. Тобто, по суті, ми нічого не зекономили, лише згаяли час. Один тільки тендер — це 2,5 місяця. Тобто по суті юридично все правильно. А фактично — в нас вийшла та сама історія», – підсумував Віталій Кім.

Тендери на реконструкцію 12 ділянок водогону оголосили в серпні 2023 року на загальну суму в 1,3 мільярда гривень. Згодом журналісти «Наші гроші» опублікували розслідування, де заявили, що в укладених договорах підряду ціни на будівельні матеріали завищили у 2-3 рази. До того ж запроваджені перед аукціоном додаткові вимоги дозволили ОВА відхилити дешевші пропозиції.

Віталій Кім відреагував на завищення цін та запевнив, що проблема в розрахунку інфляції. Зокрема, вартість матеріалів зазначена з урахуванням інфляції за два роки замість одного. Голова Миколаївської ОВА навіть подякував журналістам за оприлюднені матеріали про завищення цін на реконструкції водогону.

Нагадаємо, у Миколаєві прокуратура вимагає розірвати скандальні контракти на реконструкцію водогону та повернути до бюджету сплачені 70 млн грн. Господарський суд Миколаївської області розглядає позови прокуратури про розірвання трьох найбільших договорів.

Причиною звернення до суду стали порушення виявлені в тендерах Державною аудиторською службою. Варто додати, один з тендерів на реконструкцію водогону в Корабельному районі скасували ще у жовтні минулого року.

Віталій Кім, водогін, закупівля, Миколаївська ОДА, ремонтні роботи, тендер

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER