Завищення цін на реконструкції водогону у Миколаєві: Кім запевняє, що проблема в розрахунку інфляції і обіцяє розібратися з обмеженнями для учасників

Віталій Кім повідомив про завершення перевірки тендерів на реконструкцію водогону у Миколаєві вартістю понад мільярд гривень. Голова Миколаївської ОВА запевнив, що ціни на труби відповідають ринковому рівню. За його словами, завищення у кошторисах спричинені тим, що вартість матеріалів зазначена з урахуванням інфляції за два роки замість одного.    

Під час брифінгу Віталій Кім навіть подякував журналістам за оприлюднені матеріали про завищення цін на реконструкції водогону, повідомляє Nikcenter.

«Ми проаналізували ринкові ціни. Що хочу зазначити: це проєкт на два роки, там не передбачено авансові платежі. Але я щиро дякую журналістам, тому що ми знайшли, що підрядник заклав у ціну інфляцію не тільки цього року, а й наступного року. Тому це 30%, які не будуть оплачуватись, тому що оплата за купівлю буде проходити цього року. Тобто, я щиро дякую. Дійсно, ми це питання знайшли. Станом на зараз жодної копійки не було витрачено», – сказав Віталій Кім.

Зазначимо, що у договорах департаменту містобудування, архітектури та капбудівництва Миколаївської ОВА з переможцями тендерів взагалі не враховані витрати на інфляцію.

Нагадаємо, раніше у Миколаєві провели 12 великих тендерів на реконструкцію магістрального водогону. На ці роботи з державного бюджету виділено 1,3 млрд грн, з них 700 млн вже надійшли до області. Десять тендерів вже завершені, водночас результати двох визнані АМКУ недійсними.

Журналісти виявили, що цілий ряд матеріалів на водогін у кошторисах пораховані за цінами, що у 2-3 рази вищі за ціни виробників. Передусім, йшлося про ціни на сталеві труби та труби з ПВХ.

За словами голови ОВА, фактична вартість труб не буде перевищувати ринкову. Нібито наведені журналістами приклади не враховують додаткових витрат: наявність ізоляції, умов поставок тощо.

«Через ТПП отримуємо всі ринкові ціни й в рамках ринкової вартості зараз йдуть перемовини з постачальником для того, щоб ніколи не було питань. Поверх цього ми віддаємо свій аналіз ринку для того, щоб це було прозоро», – сказав Віталій Кім.

У наданому ОВА пресрелізі стверджується: «Вартість труб буде залежати від таких факторів, як якість, можливостей продавця забезпечити своєчасне постачання, наявності необхідної кількості матеріалів визначеної якості, рівня ринкових цін на час поставки. Так, вартість поліетиленових труб 1000 мм становить від 23,5 до 32 тис. грн за 1 метр».

Між тим, «Миколаївміськбуд» врахував в кошторисі водопровідну трубу ПЕ-100 SDR 17 діаметром 1000 мм за ціною 42,7 тис. грн/м. Що досить далеко від наведених ОВА цифр. А от наведені виданням «Наші гроші» ціни на тендерах будівництва водогонів після знищення росіянами Каховської ГЕС, навпаки, наближені до цифр, зазначених у пресрелізі: поліетиленова труба 1000 мм коштувала 29,5 тис. грн/м.

Віталій Кім визнав лише часткове завищення цін, яке нібито відбулося через врахування виконавцем інфляції за два роки. Проте у кожному з 10 вже укладених договорів, у додатку №1, у рядку «Кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами» стоять прочерки – отже, таких витрат договір взагалі не передбачає.

Нагадаємо, керівники департаменту містобудування, архітектури та капбудівництва днями запевнили, що відкоригують ціни виконавців на матеріали для водогону під час перевірки актів виконаних робіт.

На жаль, замовники зазвичай не публікують у ProZorro зміни у кошторисах в разі зменшення ціни договорів через перегляд вартості матеріалів. На запитання журналіста Nikcenter Віталій Кім відповів, що фактичні кошториси будуть повністю оприлюднені, якщо вони не міститимуть даних, заборонених для публікації. 

«Так, ціни будуть оприлюднені, якщо це не заборонено. Я не гадаю, що це комерційна інформація», – сказав він.

Раніше Nikcenter виявив, що вже під час проведення тендерів підлеглі Віталія Кіма встановили обмеження для учасників, які пропонують ціни на 5% (або 8%) нижчі за за очікувану вартість. Чиновники зобов’язали їх надати цілий ряд документів, які підтверджують вартість, якість та наявність всіх матеріальних ресурсів. Йдеться про кілька десятків будматеріалів та виробів. Цей пакет документів підприємства мали б підготувати за неповні чотири доби. 

На запитання журналіста про ці обмеження Віталій Кім пообіцяв розібратися. Але припустив, що це було зроблено з метою зупинити “тендерних тролів”. 

“Можу тільки припустити, що в нас були випадки на тендері, коли, наприклад, фактично зробити дорогу, ми розуміємо, що це сто тисяч коштує, але заходить тендерний троль і ставить 70. І нічого не відбувається. Можливо, якраз задля цього, але мені не доповідали, я розберуся з цим питанням, нащо це було зроблено”, – сказав голова ОВА. 

За словами Кіма, адміністрація часом використовує прямі договори без залучення електронної системи, щоб швидко освоювати кошти. Але Кім обіцяє, що у таких випадках буде оприлюднюватися інформація про ціни закупівель. Також Миколаївська ОВА рекомендує органам місцевого самоврядування ширше  використовувати ProZorro.Маркет. Тут можна провести закупівлі за 2-3 дні та одночасно зекономити бюджетні кошти.

Нагадаємо, ми раніше розповідали, що улюблена компанія чиновників ОВА завищила у 1,5 рази ціни на реконструкції дитсадка у Коблевому за 44 млн грн. 

Віталій Кім, водогін, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER