Миколаївська ОВА проводить реконструкцію водогону з завищенням цін на будматеріали у 2-3 рази

Ремонт водогону в Миколаєві

Для відновлення водопостачання у Миколаєві Департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку ОВА провів закупівлю послуг з реконструкції водогону. Загальна вартість укладених угод склала 836 мільйонів гривень.

Про це йдеться в розслідуванні «Наші гроші», передає Nikcenter.

Переможцями тендерів обрано три компанії ТОВ «Газводмонтаж», ТОВ «Миколаївміськбуд» та ТОВ «Одесаспеценерго». Декілька закупівель на 209 мільйонів гривень поки що заблоковані через оскарження учасниками до Антимонопольного комітету. Кошти на реконструкцію водогону виділяються з державного бюджету, тому безпосередньо закупівлями займається обласна адміністрація.

Роботи з реконструкції водогону мають завершити до кінця 2024 року. Загалом в Миколаєві замінять 12 ділянок водогону, які найчастіше потребували ремонту.

В тендерній документації йдеться, що найбільш дороговартісними є водопровідні труби. Ціни завищені щонайменше у 2-3 рази. Журналісти «Наші гроші» з’ясували, що лише на трубах ПЕ-100 SDR 17 1000 мм підрядник «Миколаївміськбуд» додатково заробить 58 мільйонів гривень. Непогано підрядник заробить і на придбанні сталевих труб 1020х12 мм. Загальна сума переплат за будівельні матеріали склала 98 мільйонів гривень.

Не краща ситуація і з ТОВ «Одесаспеценерго». На закупівлі водопровідних труб для реконструкції водогону компанія отримає 67 мільйонів гривень, оскільки їхня вартість на ринку суттєво відрізняється.

До того ж Миколаївська обласна військова держадміністрація встановила «цікаву» умову для учасників торгів, яка фактично унеможливила зниження цін до ринкових. Відповідно до встановлених вимог, якщо якийсь учасник знизить ціну своєї пропозиції більше ніж на 8% від очікуваної вартості, то ціна будматеріалів від нього має бути твердою. Тобто у подальшому вона не має змінюватись, навіть якщо під виконання контракту ціни будматеріалів зростуть через об’єктивні обставини.

Також учасники для участі в торгах мали надати документальне підтвердження, що компанія має необхідні для будівництва водогону матеріали в потрібній кількості та за заявленою ціною.

Через невідповідності у документації Миколаївська ОВА відхилила частину учасників. Одна з відхилених фірм «Вік» вирішила оскаржувати відмову до Антимонопольного комітету, оскільки замовник за аналогічні порушення не відхилив пропозицію дорожчого переможця «Одесаспеценерго». Скарга наразі перебуває на розгляді АМКУ.

Нагадаємо, у Миколаєві для учасників торгів, які пропонують «надто низьку» ціну за ремонт водогону, встановили обмеження. 12 вересня відбулися аукціони на 12 закупівлях реконструкції водогону у Миколаєві загальною вартістю понад мільярд гривень.

водогін, закупівля, миколаїв, ремонтні роботи, тендер

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER