У Миколаєві прокуратура вимагає розірвати скандальні контракти на реконструкцію водогону та повернути до бюджету сплачені 70 млн грн

 

Триває боротьба навколо результатів скандальних 12 тендерів з реконструкції магістрального водогону у Миколаєві вартістю понад мільярд гривень. Господарський суд Миколаївської області розглядає позови прокуратури про розірвання трьох найбільших договорів та повернення до бюджету близько 70 мільйонів, сплачених торік. 

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію з Єдиного реєстру судових рішень.

Позови подав перший заступник керівника Миколаївської обласної прокуратури. Прокуратура на підставі порушень під час проведення тендерів, виявлених Південним офісом Держаудитслужби, наполягає на визнанні недійсними трьох найбільших договорів вартістю близько 600 млн грн. Йдеться про дві угоди із ТОВ «Миколаївміськбуд» на 119,2 млн грн та на 235,8 млн грн. Так само під загрозою контракт ТОВ ВКФ «Газводмонтаж» вартістю 239,8 млн грн.

Також прокуратура вимагає повернення на рахунки департаменту містобудування, архітектури та капбудівництва Миколаївської ОДА сплачених за цими контрактами 69,7 млн грн.

За даними Єдиного веб-порталу використання публічних коштів, загалом за контрактами з реконструкції водогону підрядники встигли отримати близько 100 млн грн. Невикористані кошти повернулися до державного бюджету. 

У березні 2024 року Кабмін вдруге виділив 544 млн грн на ремонт магістрального водогону у Миколаєві. Однак тепер йдеться лише про 6 ділянок. Зокрема, фінансування надано на три ділянки, договори за якими наразі оскаржила прокуратура: від вулиці 2-га Січова до вулиці Приміська (99,7 млн грн); по вулиці Молодіжна (251,3 млн грн); по вулиці Новозаводська та проспекту Миру (242,9 млн грн).

Причини скандалу навколо реконструкції водогону Миколаєва

У 2023 році уряд затвердив великий проєкт реконструкції магістрального водогону у Миколаєві. Було обрано 12 критичних ділянок з діаметром труб 1000 та 600 мм. Торік на відновлення водопостачання в місті Кабмін виділив 1,3 млрд грн, восени 700 мільйонів надійшли на рахунки департаменту містобудування, архітектури та капітального будівництва Миколаївської ОДА.

Департамент провів 12 відкритих тендерів з реконструкції ділянок водогону. Підряди було розділено між трьома учасниками: «Миколаївміськбуд», ВКФ «Газводмонтаж» і «Одесаспеценерго». Роботи мають бути завершені до кінця 2024 року.

Одразу після підписання угод журналісти повідомили про завищення цін на труби, сталеві та з ПВХ, у 2-3 рази від ринкових. Оскільки у вартості робіт ціна труб складає майже половину, постало питання про можливі переплати у розмірі 100-200 мільйонів гривень.

До того ж, через запроваджені перед аукціоном додаткові вимоги до учасників торгів, були відхилені дешевші пропозиції.

Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім частково визнав завищення цін у контрактах, але запевнив, що остаточна оплата буде після проведення робіт і за ринковою ціною.

Тим часом результати одного з тендерів, на реконструкцію ділянки водогону у Корабельному районі, були скасовані на вимогу Антимонопольного комітету ще в жовтні. Відтоді минуло півроку, але департамент містобудування, архітектури та капбудівництва досі не оголосив нової закупівлі на ремонт цієї ділянки.

Раніше Nikcenter повідомляв, що Південний офіс Держаудитслужби знайшов грубі порушення у документації всіх інших 11 тендерів з реконструкції водогону. А у дев’яти випадках, на думку аудиторів, пропозиції переможця торгів мали бути відхилені.  

З-поміж трьох переможців торішніх скандальних тендерів проблеми виникли лише у миколаївських фірм – «Миколаївміськбуд» та ВКФ «Газводмонтаж». Одеська компанія «Одесаспеценерго», яка отримала 7 підрядів на 330 млн грн, уникла претензій від правоохоронців. 

Нагадаємо, Миколаїв залишився без стабільного постачання питної води у квітні 2022 року, коли росіяни зруйнували водовід Дніпро-Миколаїв. Через вимушене тривале подання до мережі солоної води з лиману розпочалося масштабне руйнування труб каналізації та водопроводу. 

водогін, реконструкція, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER