На відновлення одного з сіл Херсонщини могли безпідставно витратити майже 6 млн гривень

Розтрата бюджетних коштів на Херсонщині

На Херсонщині прокуратура вимагає розірвати договір про реконструкцію електропостачання в селі Посад-Покровське у Чорнобаївській громаді.

Про це повідомили в Херсонській обласній прокуратурі, передає Nikcenter.

Минулого року державне підприємство та приватна компанія за результатами тендеру уклали договір про реконструкцію системи електропостачання в селі Посад-Покровське. Проте, з бюджету кошти на проведення робіт не виділялися.

«Прокурорами встановлено, що правочин укладено за відсутністю бюджетних асигнувань за предметами закупівель. Взяття замовником бюджетних зобов’язань на суму, яка суттєво перевищує обсяги фінансування може призвести до неможливості виконання договору», – розповіли в прокуратурі.

Тому, прокурори звернулися з позовом до суду. Наразі Господарський суд Одеської області відкрив провадження в справі щодо розірвання договору про закупівлю робіт на 5,7 мільйона гривень. Остаточну крапку в справі поставить суд.

Нагадаємо, в прокуратурі Миколаєва вимагають розірвати договори на утримання доріг на суму 3 млн гривень. Прокуратура через суд вимагає визнати недійсними одразу п’ять договорів щодо експлуатаційного утримання доріг.

Причиною звернення до суду стало те, що учасники тендеру змовилися між собою, хоча за вимогами законодавства мали б конкурувати між собою. Факт змови підтвердив і Антимонопольний комітет у своєму рішенні. Недобросовісних підрядників можуть зобов’язати повернути отриманих 3 мільйони гривень.

Раніше повідомлялося, що на Миколаївщині прокуратура вимагає розірвати договір про закупівлю пожежної автоцистерни за 19 мільйонів гривень. Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій провело тендер щодо закупівлі автоцистерни. За результатами торгів було обрано переможця, з яким укладено договір.

Проте, Управління ДСНС Миколаївщини безпідставно відхилило найбільш економічно вигідну пропозицію іншого учасника, через що держава втратила можливість заощадити гроші. Контролюючі органи також оминули увагою порушення і не вжили заходів, щоб попередити витрату коштів.

Тому, Первомайська окружна прокуратура подала позов до суду, в якому вимагає визнати недійсним договір щодо закупівлі пожежної цистерни та повернути сплачені постачальнику гроші. Наразі справа перебуває на розгляді у Господарському суді Миколаєва.

бюджетні кошти, договір, закупівля, рішення суду, тендер, Херсонська область

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER