Антимонопольний комітет оштрафував дві фірми на Херсонщині за змову під час приватизації туристичної бази

Порушення під час тендеру на Херсонщині

Антимонопольний комітет виявив порушення під час аукціонів з приватизації у Херсонській області. Дві фірми учасники не дотрималися законодавства про захист економічної конкуренції.

Про це повідомили в пресслужбі Антимонопольного комітету, передає Nikcenter.

У 2021 році Фонд Державного майна проводив аукціони з приватизації комплексу «Геройське дослідно-промислове підприємство» та туристичної бази «Чорномор», що розташовані у Херсонській області.

Участь в аукціоні взяли дві компанії – приватне підприємство «ЛК-Агро» та товариство з обмеженою відповідальністю «Неонт Лтд». Фірми запідозрили у змові, що в результаті призвело до спотворення результатів торгів.

У Фонді Держмайна планували отримати від продажу нерухомості понад 10 мільйонів гривень. Однак, аукціони визнали такими, що не відбулися.

«Водночас Південне МТВ АМКУ під час розслідування справи встановило, що ПП «ЛК-Агро» та ТОВ «Неонт Лтд» узгодили свою поведінку, метою якої було усунення конкуренції між ними під час участі в аукціонах», – йдеться в повідомленні АМКУ.

Через спотворення результатів аукціонів державного підприємства «Геройське дослідно-промислове підприємство» та туристичної бази «Чорномор», їх визнали такими, що не відбулися. За антиконкурентні дії дві компанії сплатять штраф на суму у 272 тисячі гривень.

Зазначимо, журналісти Nikcenter з’ясували, що фірми депутатки та іноземного холдингу задешево отримали сільгоспземлю на Одещині завдяки змовам на торгах. Виявилося, що деякі підприємства отримували в оренду сотні гектарів за мінімальною вартістю – втричі меншою за середню в регіоні. Вони розіграли торги завдяки фіктивній конкуренції. А серед їхніх власників та працівників – люди з депутатськими мандатами.

У 2023 році Одеська область була лідером за рівнем доходів отриманих від передачі в оренду сільськогосподарських земель. Однак, в багатьох аукціонах перемогу отримували одні й ті ж учасники. При цьому вартість оренди часто знаходилася на мінімальному рівні – лише декілька тисяч гривень.

Нагадаємо, в Херсоні викрили змову під час закупівлі на 2 мільйони техніки для держпідприємства. Ще до повномасштабного вторгнення одне з державних підприємств Херсона провело закупівлю техніки та уклало договір з фірмою-переможцем. Однак, компанія спотворила результати торгів. «Конкуренти» завантажували документи з однієї адреси.

антимонопольний комітет, змова, порушення, тендер, штраф

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER