В Херсоні викрили змову під час закупівлі на 2 мільйони техніки для держпідприємства

Змова під час тендеру в Херсоні

Ще до повномасштабного вторгнення одне з державних підприємств Херсона провело закупівлю техніки та уклало договір з фірмою-переможцем. Однак, компанія спотворила результати торгів.

Про це повідомили в Херсонській обласній прокуратурі, передає Nikcenter.

За укладеним договором державне підприємство мало отримати техніку на 2 мільйони гривень.

«Надалі територіальним підрозділом Антимонопольного комітету України з’ясовано, що переможець із метою отримання найбільш вигідних для себе умов під час тендеру діяв не самостійно, а у «взаємодії» з іншим його учасником», – йдеться в повідомленні прокуратури.

Так звані «конкуренти» працювали одночасно і навіть завантажували файли з однієї IP-адреси. Це призвело до спотворення результатів торгів і як наслідок укладення договору з державним підприємством.

Херсонська обласна прокуратура звернулася з позовом до Господарського суду Одеської області про визнання недійсним договору та повернення сплачених державних коштів. Наразі суд розпочав розгляд справи, однак остаточного рішення ще немає.

Антимонопольний комітет виявив змову і під час закупівлі, оголошеної Управлінням поліції охорони в Миколаївській області. В торгах брали участь два підприємства – ТОВ «Охрана» та «Безпека Центр».

Компанії разом подавали заяви для участі в тендері у 2021 та 2022 роках. Антимонопольний комітет після вивчення документів закупівлі з’ясував, що є ознаки, які підтверджують координацію дій учасників.

Підприємства намагалися створити враження конкурентів, нібито змагаючись за перемогу у закупівлі пристроїв сигналізації. Також «Безпека Центр» декілька років тому виграло тендер з охорони приміщень виконавчого комітету Миколаївської міської ради.

Нагадаємо, ексдиректор комунального підприємства з Херсона розтратив понад 700 тисяч гривень під час закупівлі ОСБ-плит. За результатами тендеру в січні 2023 року комунальне підприємство підписало договір з товариством з обмеженою відповідальністю про постачання 4 тисяч ОСБ-плит.

Раніше повідомлялося, що за махінації під час тендеру на Миколаївщині підрядник поверне державі майже 2 млн. гривень. Одне з приватних підприємств Миколаївської області викрили на зловживаннях під час проведення капітального ремонту дороги у Вознесенську. Загальна сума закупівлі склала 1,6 мільйона гривень. На підрядника подали до суду.

антимонопольний комітет, закупівля, комунальне підприємство, тендер, Херсон

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER