Завищили вартість неякісної бруківки в 4 рази: у Миколаєві директорці “Ді Кор-Буд” присудили заставу, меншу за запропоновану прокуратурою

Власника підрядної компанії “Ді Кор-Буд” Дмитра Коровія та директорку фірми Анастасію Ганіну підозрюють у розкраданні 4,5 млн грн на ремонті трамвайного полотна. Вони присвоїли кошти КП “Миколаївелектротранс”, завищуючи вартість неякісної бруківки та підробляючи результати експертиз.

Наразі директорці “Ді Кор-Буд” присудили 900 тис. грн застави. Про це йдеться у рішенні Миколаївського апеляційного суду, повідомляє Nikcenter.

В матеріалах справи вказується, що підприємець Дмитро Коровій у серпні 2022 року вирішив заволодіти коштами, які КП «Миколаївелектротранс» планувало виділити на укладку плитки по вул. Потьомкінській від Садової до вул. 3 Слобідська.

Власник підрядної компанії “Ді Кор-Буд” Дмитро Коровій

Згодом комунальне підприємство без проведення тендеру віддало цей підряд фірмі “Ді Кор-Буд”. Примітно, що закупівлю провели за процедурою “Українська визвольна війна” і опублікували звіт в системі ProZorro лише за місяць після підписання договору.

За вказівкою Коровія інженер-проектувальник компанії завищив  у кошторисній документації вартість як ремонтних робіт, так і будівельних матеріалів. 

Наприклад, бруківку порахували за ціною вартістю 800,70 грн за кв. м. Однак насправді її закупляли у знайомого підприємця-виробника за 200 грн/кв. м. Тобто лише на плитці підрядник зробив націнку в 400%. 

Крім цього, бруківка, яку укладали на трамвайному полотні, виявилася неякісною. В кінці 2022 року лабораторія провела випробування її міцності на тиск: результат був вдвічі меншим за мінімально допустимий.

Отримавши результати лабораторних випробувань і розуміючи, що для ремонту використовується бетонна плитка неналежної якості, власник та керівництво компанії “Ді Кор-Буд” продовжили використовувати цю бруківку. 

Неякісна бруківка, яку використовували для ремонту у Миколаєві. Фото Нацполіції

Щоб замаскувати погану якість використаних матеріалів, у виробника замовили партію посиленої плитки. Однак і ця бруківка, за висновком лабораторії, виявилася неякісною – результат міцності 29 з мінімальних 32,7 МПа. Тож працівники підрядника просто підробили технічний паспорт будматеріалу, вставивши в його електронну версію фейкові підпис начальника лабораторії та штамп виробника плитки з Черкас. 

В травні 2023 року директорка компанії Ганіна підписала документи про виконання робіт, до яких включили ціну неякісної плитки – майже 3 млн грн, та вартість робіт з їх улаштування – 1,5 млн грн.

Апеляційний суд залишив директорці “Ді Кор-Буд” заставу у розмірі 906 тис. грн, хоча прокурори просили визначити її у 2,2 млн грн.

Ремонт трамвайного полотна по вул. Потьомкінській у Миколаєві

Нагадаємо, Nikcenter дослідив, що протягом минулого року у Миколаєві замовили за рахунок бюджету укладання чотирьох гектарів бруківки. Її вартість склала приблизно 60 мільйонів гривень. Однак, крім нераціонального використання коштів, журналісти виявили численні переплати та неякісні ремонти. Які установи найбільше витратили коштів на плитку та де саме були найбільші порушення, розповідаємо у матеріалі “Бруківка війни”.

бруківка, закупівля, корупція, Миколаївелектротранс, суд


Оксана Орсач

Журналістка-розслідувачка.Висвітлює у матеріалах корупцію на місцевому рівні та воєнні злочини. Працює в команді Nikcenter з 2019 року.Звертайтеся поштою orsach@nikcenter.org

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER