У Миколаєві підряди з відновлення пошкоджених росіянами багатоповерхівок отримують фірми, які зривають терміни та завищують ціни

 

У Миколаєві департамент ЖКГ без тендеру віддав підряд на капітальний ремонт багатоквартирного будинку по вул. Архітектора Старова 10-Б, що був пошкоджений внаслідок російських обстрілів, компанії «Тавріямонолітбуд». Раніше аудитори дійшли висновку, що фірма не надавала документи щодо наявності персоналу та обладнання, необхідних для виконання робіт. 

Хто здобув підряди на відновлення пошкодженого росіянами житла у Миколаєві досліджував Nikcenter у публікації «Відбудова на паузі».

Контракт на капремонт будинку по вул. Старова 10-Б вартістю 1,5 млн грн із підрядником уклали без залучення електронної системи. Минулого літа «Тавріямонолітбуд» вже отримала подібний підряд на відновлення будинку по Адміральській, 21 вартістю понад 9 млн грн. Однак держаудит встановив, що пропозиція фірми мала бути відхилена через відсутність документів щодо наявності потрібних персоналу та обладнання. Наразі ДАСУ намагається притягнути винних до адміністративної відповідальності.

Загалом у 2023 році в Миколаєві укладено лише 7 підрядів на капітальний ремонт багатоквартирних будинків, пошкоджених внаслідок російської агресії. Жоден з них на наразі не виконаний, попри вказані на час проведення тендерів терміни завершення робіт.  

Зокрема, миколаївська фірма «Капіталжитлобуд» отримала підряди на відновлення зруйнованих будинків по вул. Космонавтів 132 та вул. Вокзальна 61 на загальну суму майже 10 млн грн. Лише 6 листопада департамент ЖКГ без тендерів уклав з «Капіталжитлобудом» угоди з визначеним терміном завершення робіт до кінця 2023 року. Вже за два тижні сторони домовилися перенести термін виконання робіт на липень 2024 року.

Вже згадане ТОВ «Тавріямонолітбуд» мало завершити роботи до жовтня минулого року, але терміни виконання підряду перенесли на липень 2024 року.

Nikcenter вибірково перевірив кошториси контрактів на капітальний ремонт багатоповерхівок, пошкоджених російськими обстрілами. Виявилося, що підрядники, крім зриву терміну виконання робіт, завищили ціни на деякі матеріали.

Так, у договорі на капремонт будинку по Архітектора Старова 10-Б з «Тавріямонолітбуд» міський бюджет платитиме за природній рядовий пісок (найдешевший з усіх можливих – Ред.) 1060 грн за куб. м. За стандартною щільністю 1500 кг/куб. м це – близько 700 грн/тонну. За даними Служби відновлення інфраструктури у Миколаївській області, ціна піску втричі менша – 220 грн/тонну. 

Звичайна тротуарна плитка, т. зв. ФЕМ, товщиною 60 мм порахована за ціною 492 грн/кв. м, тоді як Служба відновлення показує середні ціни у діапазоні 346-435 грн/кв. м.

У кошторисі капремонту будинку по вул. Ясна Поляна 1-А у Великій Коренисі компанія «Злата Буд-М» подекуди вдвічі завищила ціни на будматеріали. Можлива переплата лише по п’яти позиціях кошторису склала близько 400 тис. грн.

Будівельна компанія «Інтербуд» ремонтує багатоповерхівку по вул. Крилова 8 за 8 млн грн. У кошторисі цегла керамічна повнотіла М100 порахована по 12,6 тис. грн за 1000 штук, тоді як в одеському «Епіцентрі» цеглу такої самої марки продають вроздріб по 9 грн за штуку. Рубероїд Акваізол Еласт-ПЕ-5,0-П у кошторисі вказаний за ціною 195 грн/кв. м, а на сайті офіційного дилера його пропонують за ціною 157 грн/кв. м.

Детальніше про проблеми відбудови житлового фонду Миколаєва читайте у матеріалі Nikcenter «З переплатами і затримками: у Миколаєві відновлення пошкодженого росіянами житла не в пріоритеті».

Департамент ЖКГ, житло, зруйновані будинки, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER