Заробити на відновленні: у Миколаєві підрядник вдвічі завищив ціни матеріалів на ремонті будинку, що постраждав від обстрілів

 

Департамент ЖКГ Миколаївської міськради без тендеру уклав контракт із ТОВ «Злата Буд-М» на капітальний ремонт житлового будинку у мікрорайоні Велика Корениха на суму 4,7 млн грн. Ціни на основні матеріали, необхідні для відновлення пошкодженого обстрілами житла, завищені вдвічі.

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію в системі ProZorro.

Будинок по вул. Ясна Поляна Заводського району Миколаєва увійшов до переліку тих, в яких проводиться капітальний ремонт з метою усунення пошкоджень, спричинених військовою агресією Росії. Наразі укладання договору без використання електронної системи у департаменті ЖКГ обґрунтували тим, що на оголошені у жовтні відкриті торги не з’явилося охочих.

Контракт передбачає розбирання зруйнованих бетонних перегородок, підсилення плит покриття та стін, заміну покрівлі, дверних та віконних коробок, облаштування стяжок підлоги, внутрішнє та зовнішнє опорядження стін тощо.

Підрядник має виконати роботи до 1 квітня 2024 року, ціна договору – динамічна, що надає  виконавцю право автоматично змінювати ціни відповідно до інфляції, коливань цін на ринку тощо.

Журналіст Nikcenter перевірив ціни лише п’яти матеріалів, на які припадає найбільша доля вартості кошторису. Виявилося, що всі вони пораховані дорожче за роздрібні ціни, іноді більш ніж вдвічі.

Наприклад, за акрилову шпаклівку для внутрішніх робіт Ceresit 95 (зерно 0,07 мм) миколаївський бюджет заплатить 140,68 грн/кг, тоді як  її можна придбати за ціною 86,2 грн/кг у відрах на 5 кілограмів. Також вдвічі злетіла у ціні штукатурка силіконова декоративна “Короїд” Ceresit CT 75, вартість якої у кошторисі зафіксована по 126,24 грн/кг проти 62 грн/кг у роздрібній торгівлі. Швидкотвердіюча суміш CN 83 коштує 28,7 грн/кг для комунальників проти 23 грн/кг на комерційному ринку.

Легковирівнююча суміш Ceresit СN 178 на «ринку» коштує 22,4 грн/кг, тоді як миколаївські чиновники погодили кошторис з ціною 31,8 грн/кг. Шпаклівка Ceresit полімерцементна армована CT 29 у кошторисі порахована за ціною 16,8 грн/кг, тоді як навіть у роздріб у мережі «Епіцентр» її пропонують по 14,4 грн/кг. Зазначимо, що під час ремонту буде використано більше двох тонн цієї шпаклівки, тож мова про роздрібні ціни не йде. 

Можлива переплата лише по цих позиціях кошторису склала близько 400 тис. грн.

Як відомо з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фірма «Злата Буд-М» зареєстрована у селі Галицинове під Миколаєвом, її власниками є батько й син Михайло та Олександр Бучко.

Ці підприємці неодноразово згадувалися у матеріалах Nikcenter. Так, ФОП Олександр Бучко увійшов до ТОП-7 найбільших підрядників з облаштування тротуарної плитки на другому році повномасштабної війни. А от ФОП Михайло Бучко опинився серед будівельників, які першими отримали підряди на ремонт пошкоджених російськими обстрілами покрівель у Миколаєві

Раніше Nikcenter встановив, що завдяки родинним зв’язкам з головою Галицинівської ОТГ Іваном Назаром родина Бучків отримала на неконкурентних закупівлях у Галициновому 8,4 млн грн.

Департамент ЖКГ, зруйновані будинки, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER