Skip to main content

Через порушення при підготовці укриттів на Миколаївщині відкрили три кримінальних провадження 

В Миколаївській області відкрили три кримінальних провадження через порушення при підготовці укриттів для цивільних. Наразі правоохоронці проводять досудове розслідування. 

Про це під час брифінгу повідомив начальник ГУНП регіону Сергій Махно, передає Nikcenter.

Після того, як влітку у Києві цивільні не змогли потрапити в бомбосховище під час повітряної тривоги, внаслідок чого загинуло троє людей, влада у Миколаєві пообіцяла вирішити проблему з облаштуванням і доступністю сховищ. Та, як з’ясував Nikcenter, цю проблему вирішили, прибравши з карти непридатні для використання укриття. З-понад 500 укриттів на карті залишилося лише 154 точки – в деяких мікрорайонах міста наразі взагалі немає сховищ, у яких під час повітряних тривог могли би перебувати цивільні. 

На запитання журналіста про те, чи було вже встановлено розтрату бюджетних коштів при облаштуванні укриттів у Миколаївській області, керівник поліції регіону повідомив, що наразі у трьох кримінальних провадженнях слідчі збирають докази.  

“Три кримінальних провадження на сьогоднішній день зареєстровано по Миколаївській області, відбувається досудове слідство. Перебуває також на контролі у прокурора області, також були заслуховування там. Процесуальні керівники дали певні вказівки слідчим і разом з оперативниками відбувається процес [збору] доказів”, – повідомив начальник ГУНП. 

Ще одне провадження, за словами Махна, було зареєстровано через недопуск учасників мирної акції “Гроші на ЗСУ” до укриття під час повітряної тривоги. Після сигналу тривоги працівники поліції порекомендували активістам пройти в найближче укриття, яке знаходиться у будівлі міської ради. Однак двері мерії були зачинені, а охоронці, що знаходилися всередині в цей час, залишилися байдужими до прохань учасників акції пропустити їх всередину.

“Проводимо на сьогоднішній день досудове слідство, допитуємо людей, отримуємо відповідні тимчасові доступи до речей та документів”, – додав Махно. 

В ГУНП розповідають, що здебільшого перевірки укриттів поліцією відбуваються після звернень громадян. 

“Якщо в нас є заява щодо неналежного створення умов або недопуску, то в такому порядку слідчо-оперативна група реагує оперативно або проводить всі необхідні слідчі дії. Ініціативно, якщо в нас є така інформація, ми також виїжджаємо, реагуємо, проводимо перевірку”, – зазначив він.

Нагадаємо, що Nikcenter викрив порушення під час облаштування сховищ і в школах та дитячих садках Миколаївщини. На безпеку дітей витратили 130 млн грн. Облаштування лише одного укриття у гімназії №32 обійшлося бюджету в 1,2 млн грн. Підряд довірили ТОВ “Одесміськбуд”, яке раніше стало фігурантом у справі про підробку документів щодо виконання ремонту шкільних укриттів в Одесі. 

Крім того, зі 187 договорів, укладених на ремонти укриттів, лише 108 було проведено з залученням електронної системи Prozorro, і лише в 44 випадках на тендер заходило більше одного учасника. Ціни ж у більшості закупівель завищені щонайменше вдвічі.

Раніше Nikcenter повідомляв, що без конкуренції та за завищеними цінами підряд на 32,3 млн грн на будівництво укриття у первомайському ліцеї “Ерудит” отримала фірма, яка не має власної техніки.

бомбосховища, кримінальне провадження, національна поліція, укриття

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.