На Миколаївщині фірма без власної техніки збудує укриття в ліцеї за 32 мільйони: ціни на сталь та бетон завищені на половину

 

Департамент містобудування Миколаївської ОВА без конкурсу віддав підряд на будівництво нового укриття для первомайського ліцею «Ерудит» одеській фірмі «Голнест». Перший вихід фірми на державні закупівлі одразу приніс їй контракт на 32,3 млн грн.

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію в системі ProZorro.

Закупівлю провели в режимі відкритих торгів з особливостями, завдяки чому підрядник отримав контракт без конкуренції.

Зазначимо, що чиновники департаменту містобудування, архітектури та капбудівництва підняли рівень вигаданого ними т.зв.  «антидемпінгового» бар’єру. Раніше Nikcenter повідомляв, що департамент висуває додаткові вимоги до потенційних учасників, які могли б суттєво знизити ціну від очікуваної вартості. Зокрема, від таких «порушників» вимагають встановлення твердої, а не динамічної ціни на роботи та матеріали. А також – надати гарантії поставки або наявності матеріалів на складах. Для великих контрактів, розрахованих на тривалий час, така вимога створює суттєві складності для виконавців. Якщо у тендерах на реконструкцію водогона додаткові вимоги з’являлися в разі зниження ціни на 8% від очікуваної вартості, для дитсадка у Коблевому – на 5%, то для первомайського ліцею бар’єр підняли до 3%.

Проєкт будівництва захисної споруди для ліцею “Ерудит”, на підставі якого визначена очікувана вартість, був розроблений ФОП “Стацюк Олександр Анатолійович” на замовлення місцевого управління освіти за 402 тисячи гривень.

Цікаво, що «Голнест» завантажив на ProZorro перші документи вже за 13 хвилин після оголошення закупівлі. А за сім днів – вже спромігся прорахувати кошторис великого об’єкта так, аби він з точністю до копійки дорівнював «антидемпінговій» планці: 32 млн 264 тис. 334 грн 00 коп. Саме ця сума складає рівно 97% від очікуваної вартості.

Завищені ціни, примарні бульдозери і «зайва» інфляція

Згідно з договором, виконавець має завершити роботи до кінця 2024 року. Проєкт фінансується повністю з місцевого бюджету. Перші 7,7 млн грн мають надійти з бюджету Первомайської громади у листопаді-грудні цього року, ще 24,5  млн грн – у наступному.

Вибірковий аналіз цін на основні матеріали у кошторису, який провів Nikcenter, показав завищення цін від 50% до 100% у порівнянні з рівнем, зафіксованим у жовтні Службою відновлення інфраструктури у Миколаївській області.

Зокрема, бетонні блоки для стін підвалів ФБС 24.6.6 пораховані підрядником за ціною 2 172 грн за штуку. Тоді як Служба відновлення фіксує у жовтні середню ціну на ці вироби – 1 631 грн. Гарячекатана арматурна сталь періодичного профілю діаметром 14 мм для ліцею порахована за ціною 40 884 грн/т, тоді як у дорожників середня ціна – 30 657 грн/т. 

Щебінь діаметром 40-70 мм у кошторисі вказаний за ціною 720 грн за кубометр, тобто 490 грн за тонну. А от Служба інфраструктури фіксує середні ціни на цей матеріал на Миколаївщині – 362 грн/т. Схожа ситуація з іншими матеріалами. Зокрема, грунтовка глибокого проникнення у «Голнесту» коштує 73,48 грн/л проти 46,25 грн/л у середньому по області. Підкреслимо, що всі ціни наведені без урахування транспортних витрат.

Нагадаємо, голова Миколаївської ОВА Віталій Кім після розголосу через завищені ціни на реконструкцію водогону визнав помилково враховану інфляцію за два роки. Та схоже, що його підлеглі з департаменту містобудування дозволили своєму новому «фавориту» ту саму «помилку», адже у пояснювальній записці вказані інфляційні коефіцієнти за два роки. Між тим, згідно із затвердженим календарним планом будівництва, роботи з облаштування фундаментів, стін та перекриттів заплановані на листопад-грудень 2023 року.

Ще більше питань виникає щодо техніки компанії. Згідно із наданою довідкою про наявну матеріально-технічну базу, «Голнест» не має жодної одиниці власної техніки або обладнання. У довідці вказано два автомобілі, перфоратор, прес-ножиці, відбійний молоток та дискову пилу. Все взято в оренду у будівельних організацій Первомайська. Фірма взагалі не надала підтверджень наявності у неї цілого переліку техніки, робота якої врахована у кошторисах: екскаватор, бульдозер, компресор пересувний, автокран тощо.

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Голнест» зареєстроване у Києві п’ять років тому Оксаною Голець. Цього року фірма перебралася до Одеси, а у жовтні її власником став мешканець Первомайська Володимир Подолян. Вже за місяць фірма отримала багатомільйонний підряд на відкритому тендері. На сайті політичної сили «Наш край» зазначається, що Володимир Подолян є її партійцем. 

Раніше Nikcenter встановив, що підвальні укриття у миколаївських школах будували без конкурсів та за завищеними цінами.

захисні укриття, Первомайська громада, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER