Підвальні укриття у миколаївських школах будували без конкурсів та за завищеними цінами – розслідування

 

На ремонти підвалів шкіл та дитсадків у Миколаївській області для облаштування найпростіших укриттів спрямували 130 млн грн з місцевих бюджетів. Лише у 23% випадків на тендер заходило більше одного учасника. При цьому найбільші підрядники часто завищували ціни у кошторисах. 

Про це йдеться в матеріалі Nikcenter “Уроки “розпилу”: хто отримав 130 млн за ремонти підвалів у школах та дитсадках Миколаївщини”.

Провідні будівельні компанії регіону з довоєнного минулого не зацікавилися контрактами на ремонт найпростіших укриттів, середнйй чек на які рідко перевищував мільйон гривень. А от перевірені часом партнери місцевих освітян набрали чимало замовлень. 

Найбільші обсяги контрактів отримали п’ять компаній: ТОВ «Компанія Пауер Буд» (власник – Павло Антонець), ПП “Агротехсервіс Д.В.В.” (власник – Олена Зарицька), ТОВ «ІТЦ «Миколаївбуд» (власники Світлана Білинська, Андрій та Ярослав Матвєєви), ФОП Орлов Вадим Юрійович та дует двох компаній Олега Кречмера – «Будівельна компанія «Олкріс» й ПП «Олкріс».

Ремонти укриттів на Миколаївщині
Аналіз закупівель на ремонти укриттів в навчальних закладах Миколаївщини. Інфографіка Nikcenter

Журналісти Nikcenter вибірково проаналізували ціни на будівельні матеріали у кошторисах найбільших оприлюднених контрактів. Принаймні у двох випадках з бюджету заплатили за матеріали вдвічі дорожче, ніж вони коштують на ринку.

Зокрема, підрядником  “Агротехсервіс Д.В.В.” було завищено ціни у контракті на ремонт укриття в ліцеї села Щасливе Березанського району. До речі, це – найдорожчий контракт на ремонт підвалу під найпростіше укриття – 3,7 млн грн. При цьому замовник у цій закупівлі відхилив більш дешеву пропозицію під час торгів.

Так, плити перекриття ПК 60-15 підрядник продав по 12 тис. грн, тоді як виробники у Миколаєві на той час пропонували їх по 7,8 тис. грн, або 8 тис. грн. Суміші бетонні важкі клас бетону В10 (М150) обійшлися березанським освітянам у 4,5 тис. грн за кубометр, тоді як моніторинг Служби відновлення інфраструктури Миколаївської області у серпні показував ціни на такий бетон у діапазоні від 3 тис. грн до 3 210 грн/куб. м. 

Блоки бетонні для стін ФБС 24.4.6 у кошторисі пораховані за ціною 2 100 грн за штуку. Тим часом Служба відновлення інфраструктури у Миколаївській області зафіксувала на серпень середні ціни у регіоні – 1 561 грн/шт. Підкреслимо, що всі ціни приведені без урахування транспортних витрат.

Зазначимо, що формально на балансі дитсадків та шкіл Миколаївської області знаходяться 138 сховищ та протирадіаційних укриттів. Також є 204 найпростіших укриття – підвали та цокольні поверхи. Але наразі комісії ДСНС дозволили працювати очно лише 55 школам та 11 закладам дошкільної освіти.

Про реальний стан шкільних укриттів та використання бюджету на їх облаштування читайте детальніше в матеріалі Nikcenter “Уроки “розпилу”: хто отримав 130 млн за ремонти підвалів у школах та дитсадках Миколаївщини”.

захисні укриття, навчання, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER