Фірма однопартійця мера Миколаєва вдруге отримає 20 млн за ремонт 2-ї Набережної

 

Департамент ЖКГ Миколаївської міськради на тендері уклав контракт вартістю 19,5 млн грн на поточний ремонт вулиці 2-а Набережна. Єдиним учасником і переможцем торгів на ремонт дороги стала фірма  «Миколаївмагістраль» депутата Сергія Шульгача.

Про це повідомляє Nikcenter  з посиланням на інформацію в системі ProZorro.

Тендер відбувся за процедурою відкритих торгів двома лотами. Департамент ЖКГ був готовий платити 21,74 млн грн за ремонт проїзної частини дороги. За другим лотом передбачалося 12,03 млн грн за облаштування тротуару цементною плиткою. Але отримати такий підряд ніхто з підприємців не ризикнув. 

Єдина пропозиція на ремонт дороги була від ПП «Миколаївмагістраль» – 19,5 млн грн. Це не лише на понад 2 млн грн дешевше від розрахунків комунальників мерії, але й дешевше, ніж фірма пропонувала за виконання саме цих робіт два місяці тому.

Справа у тому, що тендер відбувся лише з третьої спроби. Перші два рази, у червні та липні 2023 року, комунальники скасували закупівлю через допущені помилки. До речі, у червні на торги встигли подати заявки три відомі компанії: «Миколаївмагістраль», вінницька «МЕГО ЛТД» та БФ «Парітетбудінвест». Найнижчу ціну виставило «МЕГО ЛТД» – 20,1 млн грн, а от фірма депутата Шульгача запропонувала 20,9 млн грн. 

Проте менше року тому «Миколаївмагістраль» вже ремонтувала саме цю дорогу. Контракт на поточний ремонт та аварійні роботи вартістю 22,49 млн грн було укладено у листопаді 2022 року без залучення електронної системи, а вже наприкінці грудня замовник відзвітував у ProZorro про повний розрахунок за угодою. Ані тексту угоди, ані кошторису на той час чиновники не оприлюднювали.

Також відсутні у тендерних документах вказівки щодо точної локації ремонтних робіт на 2-й Набережній. Nikcenter звернувся до департаменту ЖКГ із питанням, чому чиновники оголосили про ремонт цієї дороги повторно. 

«У листопаді минулого року ремонтували нижній шар покриття та основу дороги. Нині проведена закупівля на облаштування верхнього шару дорожнього полотна. Також до кошторису увійшли додаткові роботи: пішохідні переходи, бордюри, паркувальні кармани, – повідомив уповноважений із закупівлі  ДЖКГ Сергій Дмитрук.

Що стосується другого, “тротуарного” лоту, то, за словами чиновника, на торги він більше виставлятися не буде. Законодавство дозволяє призначити виконавця без тендерних процедур після невдалих спроб провести торги.

Ціни та зв’язки депутатської фірми

Приватне підприємство «Миколаївмагістраль» лише у 20223 році вже уклало контрактів на понад 700 млн грн. Всі вони стосуються експлуатації та ремонтів доріг у Миколаєві та області.

Власником підприємства є депутат Миколаївської обласної ради від фракції «Пропозиція» Сергій Шульгач разом зі своєю дружиною Оксаною Шульгач. Нагадаємо, мер Миколаєва Олександр Сєнкевич був одним з лідерів цієї партії на минулих виборах.

Днями «Миколаївмагістраль» також фактично без конкурсу отримала ще два підряди. Від департаменту ЖКГ  – 4,6 млн грн на ремонт проїзду до нового Матвіївського кладовища, та від Інгульської райадміністрації – 3 млн грн на ремонт внутрішньоквартального проїзду по вул. Театральній, 51.

Зіставлення кошторисів у трьох контрактах показало дивні стрибки цін на матеріали.

Так, для адміністрації Інгульського району Миколаївської міськради щебенево-піщана суміш фракції 0-40 мм марки М1000 коштує 1819 грн/куб.м.  А от департамент ЖКГ для ремонту 2-ї Набережної платить за такий матеріал 1295 грн/куб.м. У кошторисі ж контракту на ремонт проїзду до кладовища той же департамент платить лише 804 грн/куб.м.

Усі три договори підписані у серпні цього року. До речі, суто відпускна вартість будівельного матеріалу, ринковий рівень якої легко перевірити через моніторинг ДП «ДерждорНДІ», вкладається у липневі рамки для області: від 195 до 532 грн/куб.м.

Левову частку вартості будівельного матеріалу, від ½ до ¾, складають транспортні витрати. Згідно із наданими на тендер ПП «Миколаївмагістраль» документами, транспортні послуги фірмі надає ТОВ «Транспівдень».

За даними аналітичної системи YouControl, ТОВ «Транспівдень» розташовано за тією ж адресою, що й «Миколаївмагістраль», – вул. Новозаводська, 34. Власником фірми є Сергій Кубік, а директором – Юрій Міхайлов. Сергій Кубік свого часу був одним з міноритарних власників, а Юрій Міхайлов – підписантом іншого транспортного підприємства, нині закритого: ТОВ «Транс-Агро-Сервіс-99». Це підприємство було зареєстровано за адресою вул.Новозаводська, 34 і його основним власником був Сергій Шульгач.

Сергій Шульгач – один з найзаможніших місцевих депутатів. Він донедавна володів найбільшими дорожніми компаніями Миколаївщини: ТОВ «Миколаївавтодор» та ТОВ «Будівельна фірма «Миколаївавтодор». У цьому році власником ТОВ «Миколаївавтодор» став громадянин Казахстану Дідар Амантаєв, а власницею «БФ «Миколаївавтодор» – громадянка Узбекистану Ізабелла Авакова. Від минулого року традиційні замовники компаній Шульгача перевели дорожні підряди на його нову фірму – ПП «Миколавїмагістраль».

Раніше Nikcenter повідомляв, що АМКУ перевіряє можливу змову на тендері 2021 року між компаніями депутатів Одеської та Миколаївської обласних рад – Князя Хачатряна та Сергія Шульгача.

Департамент ЖКГ, ремонт доріг, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER