Матеріальна допомога власнику маєтку у «Царському селі», премії і надбавки: скільки під час війни з бюджету виплатили топ-чиновникам Миколаївської ОВА

Минулого року із початком повномасштабного російського вторгнення потреба в економії бюджетних коштів в Україні стала життєво важливою. Поки суспільство мобілізувалося і жертвувало на військо ледь не останні кошти, державні службовці продовжували отримувати премії та надбавки. Центр журналістських розслідувань проаналізував, у скільки бюджету обійшлося утримання високопоставлених чиновників Миколаївської ОВА – керівників департаментів та управлінь, а також їхніх заступників, і з’ясував, що майже всі вони отримували значну матеріальну допомогу та надбавки. 

Грошова допомога для мешканця «Царського села»

Начальник управління охорони здоров’я Максим Безносенко протягом 2022 року на займаній посаді заробив 625 тис. грн. При цьому майже половину із цих коштів, а саме 309 тис. грн, склали надбавки. Окрім цього, очільнику облздраву у минулому році виплатили 85 тис. грн матеріальної допомоги. Грошову допомогу Безносенку нараховували двічі – 46 тис. грн у серпні та 39 тис. грн у листопаді. Загалом це – найбільший обсяг матдопомоги, яку отримували керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації за рік війни. 

Наскільки Максим Безносенко потребує матеріальної допомоги з бюджету можна оцінити, дослідивши інформацію про його майновий стан. Згідно даних Єдиного реєстру речових прав на нерухоме майно, чиновник володіє двома об’єктами нерухомості – земельною ділянкою у так званому «Царському селі» в Корабельному районі Миколаєва та будинком, розташованим на ній, загальна площа якого складає 525,9 кв. м.

Будинок начальника управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Максима Безносенка у «Царському селі»

Їздить Максим Безносенко, згідно інформації із аналітичної системи Юконтрол, на джипі Grand Cherokee 2017 року випуску, який наразі коштує в середньому 30 тис. доларів.

Grand Cherokee 2017 року. Ілюстративне фото

Власницею ще одного маєтку у тому ж «Царському селі» є мати чиновника Наталія Безносенко. Їй належить земельна ділянка та величезний будинок загальною площею у 743 кв. м, розташований навпроти оселі сина.

Будинок батьків Максима Безносенка у «Царському селі»

Також батьки очільника обласного управління здоров’я володіють та керують медичним центром у Миколаєві «Інститут здоров‘я сім’ї», лише статутний капітал якого складає більше, ніж пів мільйона гривень.

Родина Безносенків у Миколаєві – династія лікарів. Дружина Максима Безносенка Марія – лікар УЗД вищої категорії, працює у приватному медичному центрі, батько Петро Безносенко у минулому – головний лікар онкодиспансеру, мати Наталія Безносенко раніше керувала кабінетом з підбору контактних лінз в обласній офтальмологічній лікарні. Сам Максим Безносенко має понад 20-річний медичний стаж і до призначення на посаду начальника облздраву виконував обов’язки директора Миколаївського обласного центру онкології (раніше – онкодиспансеру – Ред.).  

Центр журналістських розслідувань звернувся до Максима Безносенка з проханням прокоментувати надання йому матеріальної допомоги. Проте на питання про те, чи дійсно він потребував грошової допомоги із бюджету в умовах повномасштабної війни, чиновник відповідати відмовився. 

«Надсилайте офіційний запит і ми розглянемо це питання», – сказав очільник обласного управління охорони здоров’я.

Начальник управління охорони здоров’я Миколаївської ОДА Максим Безносенко

 

Заступники Максима Безносенка протягом 2022 року також отримували із бюджету додаткові виплати. Олегу Бабіну за минулий рік виплатили 181 тис. грн надбавки і 60 тис. грн матеріальної допомоги, а його колезі Ігорю Полякову – 91 тис. грн надбавки і 22 тис. грн матеріальної допомоги. 

Соціально-побутові проблеми чиновників

Найбільше серед керівників департаментів та управлінь Миколаївської обласної військової адміністрації торік заробила директорка департаменту агропромислового розвитку. Майже 860 тис. грн – стільки за минулий, воєнний рік, виплатили Олені Піскун. Окрім зарплатні, кожні два місяці чиновниці нараховували премію. Не відмовилась вона і від 59 тис. грн матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань. Які саме соціально-побутові проблеми стали підставою для нарахування Олені Піскун матеріальної допомоги, невідомо. 

Згідно даних Єдиного реєстру речових прав на нерухоме майно, директорка департаменту агропромислового розвитку володіє двокімнатною квартирою у Миколаєві та джипом Ford Kuga 2014 року випуску, вартість якого наразі складає близько 15 тис. доларів.

Ford Kuga 2014 року. Ілюстративне фото

Центр журналістських розслідувань намагався звернутися до чиновниці із проханням прокоментувати отримання фінансової допомоги за рахунок бюджету, проте поговорити із нею не вдалося.

Директорка департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОДА Олена Піскун

Від початку повномасштабної війни росіяни завдавали прицільних ударів по аграрному бізнесу, обстрілюючи як самі підприємства, так і вже засіяні поля. Аби допомогти місцевим фермерам вижити, Миколаївська обласна рада навіть приймала рішення про перебування фермерських господарств регіону на спрощеній системі оподаткування. Зважаючи на те, що агропромисловий сектор Миколаївщини ледь жеврів у минулому році, а більшість фермерів зазнали величезних збитків, нарахування премій та надбавок чиновниці, яка відповідає за цей напрямок, викликає питання. 

У 2019 році миколаївське управління СБУ викрило схему, за якою посадовці отримували неправомірну вигоду від фермерів. За інформацією місцевих медіа, йшлося саме про департамент агропромислового розвитку, яким на той момент вже керувала Олена Піскун. За даними, оприлюдненими правоохоронцями, очільник департаменту Миколаївської ОДА з іншими посадовцями вимагали від фермерів 10% «відкату» за сприяння в отриманні державної допомоги для землевласників. 

«Правоохоронці задокументували, що керівник ТОВ за сприяння начальника профільного департаменту облдержадміністрації і керівника регіонального відділення Укрдержфонду організували протиправну схему заволодіння бюджетними коштами», – повідомили тоді в спецслужбі. 

Зауважимо, що офіційної інформації про причетність до злочину Олени Піскун не оприлюднювали, немає згадок про її участь у справі і у судових рішеннях. 

Матеріальна допомога для всіх 

Згідно відповідей на запит, отриманих Центром журналістських розслідувань від структурних підрозділів Миколаївської ОВА, додаткові виплати до зарплати отримували всі керівники департаментів та управлінь, а також більшість їхніх заступників. Раніше ми писали про те, що виплати на оздоровлення та премії на кількадесят тисяч гривень протягом року війни отримували заступники голови ОВА та тодішній перший заступник голови облради, представник забороненої ОПЗЖ Володимир Фроленко. 

Найбільшу серед очільників департаментів і управлінь ОДА матеріальну допомогу після Максима Безносенка отримала директорка департаменту освіти і науки Алла Веліховська. Окрім зарплатні та 200 тис. грн надбавки, чиновниці нарахували 67 тис. грн матеріальної допомоги.

46 тис. грн матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань виплатили і в.о. директора департаменту містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проектів розвитку Світлані Григор‘євій

Ще 45 тис. грн грошової допомоги нарахували начальнику управління житлово-комунального господарства Євгену Гладкову. Директору департаменту фінансів Вадиму Іщенку у минулому році виплатили 58 тис. грн матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, а ще –  58 тис. грн грошової компенсації при наданні щорічної відпустки і 46 тис. грн компенсації за невикористану відпустку. 

За словами чиновниці департаменту фінансів облдержадміністрації Ольги Кононюк, для нарахування матеріальної допомоги керівники управлінь та департаментів самі пишуть відповідні заяви. У них вказують для чого саме потребують коштів. Чиновниця навела приклад, коли торік матеріальної допомоги потребувала заступниця директора департаменту фінансів Ольга Ротар. Під час удару російської крилатої ракети по будівлі адміністрації Ротар отримала травму та опинилася під завалами. 

За які досягнення? 

Деякі високопоставлені чиновники облдержадміністрації минулого року отримували і премії. Серед них – директор департаменту економічного розвитку та регіональної політики Олександр Корольов

Щомісяця, крім січня та березня 2022 року, йому нараховували від 3 до 6 тис. грн премії. Загалом за рік Корольов отримав 40 тис. грн премії, а ще 12,8 тис. грн – за результатами щорічного оцінювання. 

Центр журналістських розслідувань звернувся до очільника департаменту економічного розвитку із запитанням про те, якою була підстава для нарахування йому премій. 

«Це нараховується керівництвом, я не можу відповідати», – сказав у коментарі Центру Олександр Корольов, маючи на увазі голову ОВА Віталія Кіма.

Директор департаменту економічного розвитку та регіональної політики Олександр Корольов. Фото з Фейсбук

 

На запитання журналіста про те, як сам чиновник оцінює досягнення очолюваного ним департаменту за минулий, воєнний рік, він відмовився відповідати, пославшись на зайнятість. 

Разом із премією Корольов у 2022 році отримав 55 тис. грн матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань і 55 тис. грн грошової допомоги при наданні щорічної відпустки. 

Щомісяця отримував премію і його заступник Володимир Грипенко. Загалом у минулому році йому нарахували 39 тис. грн премії, до яких додалися ще 36 тис. грн матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань та 59 тис. грн грошової допомоги при наданні щорічної відпустки. 

Очевидно, що повномасштабна війна стала важким випробуванням для всіх сфер життя Миколаївської області. Позначилася вона і на економічному розвитку регіону, у якому зупинилася робота портів та ледве вижила агропромисловість. При цьому, як зазначали чиновники, бюджет було виконано лише завдяки надходженням податків із грошового забезпечення військовослужбовців. 

У 2023 році до нарахувань зарплат військовим внесли зміни, позбавивши певну категорію бійців надбавок у розмірі 30 тис. грн. Проте залишити без надбавок, премій і матеріальної допомоги навряд чи зможуть чиновників у тилу, які подекуди заробляють значно більше за тих, хто вже другий рік боронить Україну від великого російського нашестя. 

бюджетні кошти, війна в Україні, миколаїв


Олеся Баранцевич

Журналістка-розслідувачка МЦЖР. Авторка антикорупційних розслідувань, співавторка розслідувань про воєнні злочини російських окупантів в Україні. Лауреатка Всеукраїнської премії імені Василя Сергієнка.

Коментарів (2)

  • Сором за країну, в якій таке діється! Хіба за таких шахраїв белозубенків гинуть хдопці? А сравжніх героїв, як наш Марченко, не згадують, тому, що вони – як кістка в горлі. Сором!!!!

  • В Миколаєвському болоті, як завжди все без змін! Гуманітарка розкрадається чинушами зі швидкістю світла, а потім у їхніх же магазинах осідає, премії собі любимим нараховуються іще швидше, а людям пропонують то пояси затягти, то виїздити! Військовим навіть кров’ю зароблених не виплачують, а самі жирують! Правду кажуть: кому війна, а кому мати рідна!

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER