Миколаївська облрада вберегла 53 агропідприємства від збільшення податків – кожне третє пов’язане із латифундистом Кормишкіним

Серед аграрних підприємств, які зможуть залишитися на спрощеній системі оподаткування завдяки рішенню Миколаївської обласної ради, кожне третє або безпосередньо належить депутату та латифундисту Юрію Кормишкіну, або пов’язане з ним.

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на рішення позачергової сесії обласної ради від 9 березня.

Нагадаємо, 7 жовтня минулого року Миколаївська облрада затвердила рішення про визнання ситуації, що склалася на території області через військову агресію РФ, обставинами непереборної сили. Згідно із нормами Податкового кодексу України, це мало дозволити миколаївським аграріям залишитися на  спрощеній системі оподаткування у 2023 році.

На спрощеній системі оподаткування знаходяться підприємства, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній рік дорівнює або перевищує 75 %. Через військові дії на території області багато миколаївських  аграріїв не змогли досягнути цих відсотків і мали б перейти на загальну систему оподаткування.

– Рішення було прийнято, але воно не відповідає проєкту, наданому комісією. За ініціативи деяких депутатів, які не розібралися в юридичних аспектах, з нього були виключені списки підприємств, які опинилися в такій ситуації. А без них втрачається сенс цього рішення, – зазначила голова постійної комісії з питань аграрної політики Надія Іванова.

За повідомленням депутатки Іванової в соцмережах, 9 березня до списку потрапили 54 агропідприємства та ФОП, які вчасно подали документи.

Проте на сайті Миколаївської обласної ради на момент написання матеріалу був відсутній текст рішення. А в проєкті документа, який був завчасно оприлюднений, вказано лише 43 підприємства.

В оприлюдненому з часом тексті рішення вказано 53 агропідприємця.

Центр журналістських розслідувань проаналізував перелік цих агровиробників за допомогою системи YouControl і з’ясував, що 18 із 43 підприємств пов’язані із відомим депутатом обласної ради Юрієм Кормишкіним.

Зокрема, депутат-латифундист є бенефіціаром таких фірм, як ТОВ СГВП «Веселинівське», ТОВ СГВП «Березнегувате», ТОВ СГВП «Снігурівське», СТОВ «Синтез», «Калинівка-2010» та інших. Після гучного розлучення депутата, напередодні війни він перевів частину своїх підприємств, засновником яких був особисто або через підконтрольну йому компанію ПАЕК, на інших осіб. Це, зокрема, ТОВ СГВП «Агрофлагман», «Болгарка», ТОВ СГВП «Таборіваське» та інші.

Співвласником ще однієї компанії, ТОВ  «Агромаксимус», яка опинилася у переліку, є депутат облради Михайло Талпа.

Зазначимо, що депутати передали голові обласної ради право особисто включати до цього пільгового списку інші аграрні підприємства з подальшим затвердженням на пленарному засіданні.

Нагадаємо, раніше Центр журналістських розслідувань прослідкував, як росіяни планово руйнували виробництво хліба на Миколаївщині.

миколаївська обласна рада


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER