Скандального миколаївського підрядника, який отримував мільйони на тендерах, оголосили в розшук

Скандально відомого миколаївського підприємця Юрія Яковенка, який отримував мільйони гривень на бюджетних підрядах, оголосили в розшук через те, що він переховується від органів досудового розслідування. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на дані сайту Міністерства внутрішніх справ. 

Юрій Яковенко – відомий у Миколаєві підприємець, один із «улюбленців» місцевих чиновників, який отримував на тендерах чималі бюджетні кошти. 

Від 25 листопада 2022 року його розшукує поліція. На сайті МВС повідомляється, що Яковенко зник і переховується від органів досудового розслідування.
 

Юрій Яковенко перебуває у розшуку. Скріншот із сайту Міністерства внутрішніх справ України Центру журналістських розслідувань не вдалося поговорити із Яковенком – всі відомі номери його телефонів відключені. 

Цікаво, що дружина Юрія Яковенка Ангеліна наразі проживає у Туреччині, про що повідомляє на своїй сторінці в Інстаграм. У Стамбулі дівчина займається енерготерапією та надає послуги онлайн. Журналісти Центру звернулися до Ангеліни Яковенко із питанням про те, як можна зв’язатися із її чоловіком, однак відповіді не отримали. 

У минулому Юрій Яковенко – власник і керівник миколаївського ТОВ «Благоустрій-НК», зареєстрованого у 2018 році. Роком пізніше він відкрив ще одну компанію «Благоустрій-Миколаїв». Перша прославилася численними реконструкціями скверів і тротуарів у Миколаєві, проведення яких постійно супроводжувалися скандалами. 

Журналісти Центру викривали фірму та працівників Яковенка на тендерних змовах, а податківці – на залученні офіційно неоформлених співробітників, за що суд накладав на фірму штрафи. Під час проведення робіт підрядники знищували здорові дерева у кількох миколаївських скверах, а після їх завершення місцеві депутати не дораховувалися зелених насаджень. Водночас районні адміністрації, які замовляли ці роботи, навпаки «підігравали» підряднику, змінюючи під нього умови участі у закупівлях.

Тим не менше, роботи, виконані компанією Яковенка, урочисто «приймали» особисто мер міста Олександр Сєнкевич та тодішній директор департаменту ЖКГ Сергій Коренєв. 
Сергій Коренєв, Олександр Сєнкевич, Сергій Іорга, Юрій Яковенко (справа наліво). Фото з Фейсбук Юрія Яковенка

Наразі «Благоустрій-НК» переписана на іншого власника – такого собі Миколу Грицуняка. Проте фірма і досі фігурує у щонайменше двох кримінальних провадженнях за підозрою у розкраданні бюджетних коштів при виконанні робіт із реконструкції та благоустрою об’єктів у Миколаєві. Ймовірно, саме по цих кримінальних провадженнях і відбувається розслідування, від якого ухиляється Яковенко. 

Нагадаємо, у журналістському розслідуванні «Кладу плитку. Втридорога» Центр писав про те, що компанія Юрія Яковенка, яка отримувала підряди на укладання бруківки в місті, виконувала роботи неякісно. 


Олеся Баранцевич

Журналістка-розслідувачка МЦЖР. Авторка антикорупційних розслідувань, співавторка розслідувань про воєнні злочини російських окупантів в Україні. Лауреатка Всеукраїнської премії імені Василя Сергієнка.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт Нікцентру.


Copyright © 2012-2023. Центр журналістських розслідувань.