Україна почала процедуру повернення тіл захисників, загиблих у колонії Оленівки

Україна розпочала процедуру повернення тіл загиблих українських військовополонених у колонії окупованої Оленівки. 

Про це 30 липня повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець в ефірі єдиного телемарафону.

“Я вчора офіційно звернувся до Міжнародного Комітету Червоного хреста, до Моніторингової місії ООН, до їхніх керівників з тим щоб як уповноваженому Верховної ради з прав людини мені надали можливість відвідати це місце воєнного злочину”, — сказав Лубінець.

Він нагадав, що міжнародні інституції, у першу чергу ООН і Червоний хрест, були гарантами безпеки захисників “Азовсталі”, які погодилися скласти зброю.

"Вони гарантували їхню безпеку і повернення додому через процедуру обміну. І ми вимагаємо, щоб вони цього дотримувалися. І так само надали мені особисто можливість, щоб я туди прибув”, — сказав омбудсмен.

Він розповів, що також звернувся до своєї російської колеги Тетяни Москалькової з пропозицією прибути разом із ним до Оленівки.

"Щоб у нашій присутності експерти-міжнародники взяли проби ґрунту, матеріалів, щоб було абсолютно відкрите розслідування", — сказав Лубінець.

Також Лубінець повідомив, що вимагає від РФ відвідати поранених в Оленівці українських військовополонених.

“Я звернувся і з тим, щоб обов’язково мені надали можливість відвідати наших поранених героїв”, — пояснив Лубінець.

За його словами, українська сторона почала процедуру повернення тіл загиблих військовослужбовців, які утримувалися в Оленівці.

Лубінець також розповів, що запросив у російської сторони інформацію про загиблих і поранених військовополонених.

Як відомо, 29 липня пролунав вибух на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області. За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранення дістали 130 людей.

“Поки що ми не отримали списки. А я знаю, що у російської сторони вони є, але на даний час ми їх не отримали”, — сказав омбудсмен.

У суботу, 30 липня, у Києві рідні захисників “Азовсталі” провели акцію з метою привернення уваги до вчорашньої атаки по колонії в Оленівці, де тримають українських полонених. Вони закликали визнати Росію країною-спонсором тероризму.


Олеся Баранцевич

Журналістка-розслідувачка МЦЖР. Авторка антикорупційних розслідувань, співавторка розслідувань про воєнні злочини російських окупантів в Україні. Лауреатка Всеукраїнської премії імені Василя Сергієнка.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER