Перейти до основного вмісту

Лавки за мільйони: сумнівні підрядники «Миколаївських парків» мають спільних працівників та контакти

Компанії, які постачали деталі для лавок комунальному підприємству «Миколаївські парки», мають ознаки фіктивності і входять до однієї пов’язаної групи. Документи фірм могли готувати на одному комп’ютері, а підписи їхніх директорів в угодах із замовниками відрізняються від підписів у статутах компаній.

Про це йдеться у розслідуванні Nikcenter про витрати міського бюджету на благоустрій Миколаєва.

За два роки КП «Миколаївські парки» встановило у місті 219 так званих «антивандальних» лавок. Лише матеріали для них коштували бюджету 7,6 млн грн — близько 35 тис. грн за одну лавку.

У комунальному підприємстві високу ціну пояснили якістю матеріалів. За словами його представників, для лавок використовували стійкі до вологи фасадні панелі, а металевий каркас покривали дорогою порошковою фарбою.

Одним із постачальників стало ПП «Домстрой-Ник». Фірма отримала 2,2 млн грн за деталі для лавок, а загалом – близько 20 млн грн за договорами з «Миколаївськими парками» та іншими комунальними структурами міста.

Наразі закупівлі за участі цієї компанії перевіряють правоохоронці. За даними слідства, офіційна власниця фірми Ганна Мороз у липні 2022 року виїхала до Польщі й відтоді не поверталася. При цьому її компанія продовжувала брати участь у тендерах та укладати багатомільйонні договори.

Телефонні номери й електронні адреси, зазначені в тендерних документах, за даними слідства, жінці не належали. Правоохоронці також не знайшли у компанії власної техніки, працівників та офісу за адресою реєстрації.

Nikcenter порівняв підпис Ганни Мороз у статуті компанії з підписами в підрядних угодах за наступні роки. Вони помітно відрізняються за формою та нахилом. Це може свідчити, що документи від її імені підписувала інша людина.

Журналісти також виявили зв’язки «Домстрой-Ник» із компаніями «Стритбилд», «Нікдор-Плюс» та «Центроргком». Ці фірми протягом двох років постачали матеріали для тих самих лавок.

Зокрема, «Стритбилд» подав на тендер довідку про працівників, яка належала «Нікдор-Плюс». У документах різних компаній також повторювалися імена працівників, телефонні номери та інші контакти. Крім того, метадані файлів свідчать, що деякі документи різних фірм могли створювати на одному комп’ютері або з одного облікового запису.

Власницею «Стритбилд» є Олена Андрєєва – ймовірна дружина директора комунального підприємства «Миколаївська овочева база» Юрія Андрєєва. А номер телефону, який використовувало ТОВ «Центроргком», за даними Getcontact, може належати їхньому сину Денису Андрєєву.

Журналісти також помітили різницю між підписами керівників «Стритбилду», «Центроргкому» і «Нікдор-Плюс» у перших договорах цих фірм та документах за 2024–2025 роки. Це може вказувати на те, що офіційні директори не керували компаніями самостійно.

Крім цього, «Миколаївські парки» протягом 2022–2026 років виплатили фізичним особам 11,7 млн грн за різні роботи. Серед виконавців були власники та керівники згаданих приватних компаній.

Детальніше про витрати комунального підприємства та зв’язки його підрядників читайте у розслідуванні Nikcenter «Парк корупційного періоду».

 

бюджет, зелені зони, корупція, КП "Миколаївські парки", підрядник


Оксана Орсач

Журналістка-розслідувачка. Висвітлює у матеріалах корупцію на місцевому рівні та воєнні злочини. Працює в команді Nikcenter з 2019 року. Звертайтеся поштою [email protected]

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.