Експосадовець Миколаївської ОВА відбувся умовним терміном за махінації під час будівництва уявного понтонного мосту за 40 мільйонів

Суд у Миколаєві визнав колишнього заступника директора Департаменту містобудування Миколаївської ОВА Олександра Нефьодова винним у службовій недбалості, що призвела до втрати 40 мільйонів бюджетних коштів. Експосадовцю призначили 5 років в’язниці, але з випробувальним терміном у 2 роки.
Про це йдеться у вироку Центрального районного суду, передає Nikcenter.
Суд затвердив угоду про визнання винуватості між прокурором та колишнім посадовцем Миколаївської ОВА Олександром Нефьодовим, причетному до втрати 40 мільйонів гривень з державного бюджету. Йдеться про тендер на будівництво понтонного мосту між селами Богданівка Доманівського та Костянтинівка Арбузинського районів.
Тендер оголосили у листопаді 2023 року, а роботи мали бути виконані до грудня цього року. Єдиним учасником конкурсу було приватне мале підприємство “Міраж” з міста Ірпінь Київської області. Скандальний підряд був найбільшим за весь час роботи підприємства з публічними закупівлями.
Замовник будівництва – департамент містобудування, архітектури, капітального будівництва та супроводження проєктів розвитку Миколаївської облдержадміністрації. Це один з найбільших замовників публічних закупівель у Миколаївській області.
Не дивлячись на те, що роботи взагалі не були виконані, підрядник надав замовнику офіційні документи з недостовірними відомостями. Колишній начальник Управління капітального будівництва Олександр Нефьодов підписав акти виконаних робіт, ніби будівництво було завершене. Експосадовець повинен був перевірити обсяг робіт, проте не зробив цього.
…не здійснив належних і достатніх заходів щодо контролю за відповідністю обсягів та якістю виконаних робіт проєктам, технічним умовам і стандартам, не перевірив подані до оплати документи виконання будівельних робіт, не здійснив контроль та прийняв роботи, які фактично виконано не було, що спричинило тяжкі наслідки…”, – йдеться у матеріалах справи.
Правоохоронці вважають, що унаслідок цього на рахунок підприємства з бюджету було безпідставно перераховано 39,5 млн грн.
Суд визнав ексначальника Управління капітального будівництва Олександра Нефьодова винним у службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки за ч. 2 ст. 367 КК України. Між експосадовцем та прокурором уклали угоду про визнання винуватості, за якою обвинувачений визнав свою провину.
Фігуранту призначили 5 років позбавлення волі, але з випробувальним терміном у 2 роки. Також Нефьодов не має права працювати на державних посадах у сфері будівництва протягом 3 років. Крім того він має сплатити штраф 12 тисяч 750 гривень та відшкодувати витрати на експерта на понад 5 тисяч гривень.
Він зобов’язаний регулярно відмічатися в органах пробації та повідомляти про зміну місця проживання чи роботи.
У справі фігурують й інші обвинувачені, зокрема директорка підрядної фірми та інші посадовці Департаменту. Nikcenter звертає увагу, що саме чиновники департаменту перерахували махінаторам 39,5 млн грн за уявний міст. Підпис керівниці департаменту Світлани Григор’євої стоїть на численних додаткових угодах до договору, зокрема, про зміни графіку виконання робіт та фінансування.
У березні 2025 року Миколаївська прокуратура повідомила, що вже передала до суду обвинувальний акт стосовно керівника підприємства та інженера технічного нагляду, які мали збудувати понтонний міст через Південний Буг у Миколаївській області. На думку слідчих, керівник підприємства, з метою легалізації незаконно отриманих коштів, придбав два коштовних транспортних засоби та квартиру в Одесі. Наразі на майно обвинувачених накладено арешт. Їм загрожує до 12 років позбавлення волі.
Про Олександра Нефьодова Nikcenter писав у матеріалі “Земля для обраних”. Його дружина Тетяна отримала у власність ласу ділянку комунальної землі в Соляних на березі річки Південний Буг. По сусідству такі ж ділянки дісталися нинішньому депутату Миколаївської міськради Владиславу Чайці, його родичам і бізнес-партнеру Олексію Пеліпасу.
Попри скромні зарплати, невдовзі Нефьодови побудували двоповерховий котедж площею 370 квадратних метрів. На той час у Миколаєві будинки зі схожою квадратурою на узбережжі продавали за 6-9 мільйонів гривень.
Також Нефьодов, перебуваючи на посаді начальника відділу містобудівного кадастру міськради, до середини 2019 року відповідав за створення геопорталу. У матеріалі IT-авторитети Nikcenter зʼясував, що миколаївський електронний містобудівний кадастр обійшовся в рази дорожче, ніж більшості інших міст. А фірма, з якою уклали близько двох десятків договорів, пов’язана з чиновниками та місцевим “авторитетним бізнесменом”.
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою