Суд визнав недійсним один зі скандальних договорів на ремонт магістрального водогону у Миколаєві, що вже розірваний за згодою сторін

Господарський суд Миколаївської області визнав недійсним договір між департаментом містобудування Миколаївської ОВА та ТОВ «Миколаївміськбуд» на реконструкцію магістрального водогону.    .

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Зазначимо, що цей договір ще у червні був розірваний за згодою сторін, а оплата бюджетних коштів за ним не відбулася. Однак судове рішення може стати прецедентом для розгляду інших позовів прокуратури щодо скандальних договорів на реконструкцію водогону. Загалом за ними підрядники вже отримали близько 100 мільйонів.

Наразі суд визначився щодо позову про визнання недійсним договору підряду на реконструкцію водогону Д 600 мм по вул. Флотська від вул. А. Шептицького до НСВ «Північний». Цей договір вартістю 38,8 млн грн за результатами тендеру був укладений у листопаді минулого року.

Нагадаємо, торік департамент містобудування, архітектури та капітального будівництва Миколаївської ОВА провів закупівлі робіт з реконструкції 12 ділянок магістрального водогону у місті Миколаєві загальною вартістю 1,3 млрд грн. Один з тендерів був скасований на вимогу Антимонопольного комітету. За 11 іншими були укладені угоди із трьома компаніями: «Миколаївміськбуд», «ВКФ Газводмонтаж» та «Одесаспеценерго».

Nikcenter повідомляв, що у кошторисах реконструкції водогону виявили завищення цін на будівельні матеріали у 2-3 рази. Лише на трубах ПЕ-100 SDR 17 1000 мм і лише один підрядник, «Миколаївміськбуд», намагався «заробити» 58 мільйонів гривень.

Держаудитслужба знайшла порушення законодавства під час обрання переможця під час всіх 11 торгів, і, зрештою, звернулася до правоохоронців. А окружна прокуратура надіслала позови до суду щодо розірвання договорів та стягнення з підрядників виплачених департаментом коштів.

Там, де мова йде про повернення коштів, суд очікує висновків судової експертизи щодо ринкової вартості пластикових труб та піску на час укладання угод.

Зокрема господарський суд вже розглядає позов щодо розірвання ще одного договору з «Миколаївміськбудом», за яким прокуратура вимагає повернути до бюджету 32,9 млн грн і оплатити підряднику лише вартість фактично виконаних робіт.

Як повідомляв Nikcenter, департамент містобудування Миколаївської ОВА за згодою із ТОВ «Миколаївміськбуд» вже розірвав і цей договір. Сторони погодилися зменшити вартість контракту зі 119 до 32 мільйонів. Одночасно департамент без тендеру надав «Миколаївміськбуду» підряд на додаткові роботи на цій ділянці на 32,5 млн грн.

водогін, департамент містобудування, рішення суду, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER