Реконструкція водогону у Миколаєві: підлеглі Кіма без тендеру додали 32 мільйони підряднику, в якого прокуратура вимагає повернути до бюджету таку ж суму через завищені ціни

 

Департамент містобудування, архітектури та капітального будівництва Миколаївської ОВА без тендеру закупив послуги з реконструкції ділянки водогону у мікрорайоні Богоявленський. 32,5 мільйони гривень отримає ТОВ «Миколаївміськбуд», від якого прокуратура вимагає повернути до бюджету 33 мільйони за попереднім договором ремонту цієї ж ділянки водогону.

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію в системі Prozorro.

Згідно з укладеною угодою, підрядник має провести реконструкцію магістрального водогону Д 1000 мм по мкр. Богоявленський від вул. 2-а Січова до вул. Приміська. Закупівлю вартістю 32,5 млн грн провели без використання електронної системи.

Наразі у Господарському суді Миколаївської області розглядається позов прокуратури про стягнення з підрядника до бюджету 33 мільйонів гривень за підписаним торік договором ремонту саме цієї ділянки водогону. У матеріалах судової справи зазначається, що обрання пропозиції Миколаївміськбуду на минулорічному тендері «суперечить принципам максимальної економії та використання бюджетних коштів». Зокрема, у ході судового розгляду справи було призначено товарознавчі експертизи для встановлення цін на труби та пісок, які використовувала компанія під час виконання робіт.  

Вже новий договір з «Миколаївміськбудом» чиновники Миколаївської ОВА підписали 9 жовтня, проте інформацію у Prozorro оприлюднили лише під кінець робочого дня у пʼятницю, 11 жовтня. Відмову від конкурентної прозорої процедури в адміністрації пояснюють необхідністю проведення додаткових робіт у межах реконструкції цієї ділянки водогону. 

В обґрунтуванні закупівлі йдеться, що проєктант, ТОВ «Конкорд-проєкт» повідомив листом про термінову необхідність облаштування камер підключення арматурою та фасонними частинами. Вже традиційно чиновники посилаються на технічні проблеми, до яких неодмінно призведе заміна підрядника.

На сторінці закупівлі відсутня інформація щодо кошторисів або цін на будівельні ресурси. З урахуванням минулорічного скандалу через завищення цін на матеріали для реконструкції миколаївського водогону, це викликає, щонайменше, подив.

Скандальна реконструкція магістрального водогону у Миколаєві

Влітку 2023 року Миколаївська ОВА оголосила 12 великих закупівель з реконструкції магістрального водогону. На проведення робіт з державного бюджету виділили 1,3 мільярди гривень. Переможцями тендерів стали компанії «Газводмонтаж», «Миколаївміськбуд» та «Одесаспеценерго», які мали завершити роботи до кінця 2024 року.

Зокрема, підряд на реконструкцію водогону на ділянці від вул. 2-а Січова до вул. Приміська за 119,2 млн грн отримало ТОВ «Миколаївміськбуд».

Раніше Nikcenter повідомляв, що у кошторисах реконструкції водогону виявили завищення цін на будівельні матеріали у 2-3 рази. Лише на трубах ПЕ-100 SDR 17 1000 мм і лише один підрядник, «Миколаївміськбуд», намагався «заробити» 58 мільйонів гривень.

Держаудитслужба знайшла порушення в діях посадовців Миколаївської ОВА у всіх закупівлях робіт з реконструкції водогону. Згодом і прокуратура звернулася до суду з вимогою розірвати укладені угоди.

Зокрема, суддя Господарського суду Миколаївської області Віра Адаховська розглядає позов обласної прокуратури до ТОВ «Миколаївміськбуд» та департаменту містобудування Миколаївської ОВА з вимогою визнати недійсним договір №112, укладений 20 вересня 2023 року на ремонт ділянки водогону від вул. 2-а Січова до вул. Приміська. Також прокуратура вимагає повернути до бюджету 32,9 мільйони гривень.

Тим часом чиновники департаменту містобудування переглядають укладені контракти. Так, 17 вересня було зменшено вартість договору на ремонт вищезгаданої ділянки до 66,5 млн грн і оприлюднено повідомлення про завершення договору. Одночасно із цим чиновники вирішили компенсувати «Миколаївміськбуду» втрачені кошти і надали додатковий підряд на 32 мільйони. 

водогін, департамент містобудування, закупівля, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER