Прокуратура через суд вимагає визнати недійсними договори про реконструкцію водогону в Миколаєві

Реконструкція водогону в Миколаєві

Миколаївська обласна прокуратура оспорює в суді договори, укладені обласною військовою адміністрацією щодо реконструкції водогону за 600 мільйонів гривень.

Про це під час брифінгу розповів виконувач обов’язків керівника Миколаївської обласної прокуратури Денис Фальченко, передає Nikcenter.

Зокрема, прокурори виявили невідповідність тендерної документації. Також в ОВА обрали переможцем підрядника, пропозиція якого була економічно невигідною.

«Прокурори подали позови про визнання недійсними договорів щодо реконструкції водогону у Миколаєві на суму близько 600 мільйонів гривень та повернення сплачених бюджетних коштів. Ці справи розглядаються Господарським судом», – зазначив Денис Фальченко.

Ще п’ять позовних заяв на 200 мільйонів гривень очікують на сплату судового збору, після чого також будуть передані до Господарського суду.

Зазначимо, влітку 2023 року Миколаївська ОВА оголосила 12 великих закупівель з реконструкції магістрального водогону. На проведення робіт з державного бюджету виділили 1,3 мільярда гривень.

Держаудитслужба знайшла порушення в діях посадовців Миколаївської ОВА у всіх тендерах проведених на закупівлю робіт з реконструкції водогону. На думку аудиторів, усі пропозиції переможців тендерів на 800 мільйонів гривень повинні бути відхилені замовником.

Аудитори вважають, що у 11 завершених закупівлях тендерна документація складена не у відповідності до закону. У кількох випадках висновок навіть містить вимогу щодо «притягнення до відповідальності осіб, якими допущено порушення».

Раніше Nikcenter розповідав, що Миколаївська ОВА проводить реконструкцію водогону з завищенням цін на будматеріали у 2-3 рази. Переможцями тендерів обрано три компанії ТОВ «Газводмонтаж», ТОВ «Миколаївміськбуд» та ТОВ «Одесаспеценерго», які повинні були завершити роботи до кінця 2024 року.

Проте, в тендерній документації підрядники суттєво завищили ціни на деякі матеріали. Найбільш дороговартісними є водопровідні труби. Ціни завищені щонайменше у 2-3 рази. Лише на трубах ПЕ-100 SDR 17 1000 мм підрядник «Миколаївміськбуд» додатково заробив 58 мільйонів гривень.

Аналогічна ситуація і з товариством «Одесаспеценерго». На закупівлі водопровідних труб компанія заробить 67 мільйонів гривень, оскільки їхня вартість на ринку суттєво відрізняється. Окрім того, в Миколаївській ОВА встановили «цікаву умову» для учасників.

водогін, Миколаївська ОДА, обласна прокуратура, порушення, реконструкція, суд, тендер

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER