У Миколаєві лікарня придбала у місцевої фірми китайський мікроскоп за 7 мільйонів: виробник продає його вдесятеро дешевше

 

КНП «Міська лікарня №4» Миколаївської міськради придбала торік у місцевого ТОВ «Укр Мед Сервіс» операційний мікроскоп ASOM-5 у десять разів дорожче від ціни китайського виробника. Це найбільший, але не єдиний контракт лікарень області з можливою переплатою за медичне обладнання.  

Nikcenter дослідив, хто на Миколаївщині освоїв 400 мільйонів бюджетних коштів на медичному обладнанні з переплатами.

Загалом лікарні Миколаївської області від січня 2023-го по травень 2024 року витратили близько 408 млн грн на медичне обладнання. Третину від цієї суми отримали всього п’ять постачальників.

Зокрема, до першої п’ятірки увійшло миколаївське ТОВ «Укр Мед Сервіс». Влітку 2023 року «Укр Мед сервіс» уклав угоду із КНП «Міська лікарня №4» на поставку операційного бінокулярного мікроскопа ASOM-5 за 6,9 млн грн з ПДВ. На той час за курсом НБУ вартість покупки становила 188 тис. доларів. 

Китайська компанія Chengdu Corder Optics & Electronics виробляє декілька моделей операційних мікроскопів ASOM і широко продає їх на різноманітних майданчиках. Наприклад, на маркетплейсі Alibaba наразі їх пропонують у діапазоні 9-12 тис. доларів. 

У березні того ж року один із медзакладів Запоріжжя придбав операційний мікроскоп ASOM-6 вдвічі дешевше, ніж миколаївці – за 3,06 млн грн з ПДВ. У магазині виробника на Alibaba моделі ASOM-6 та ASOM-5 пропонуються у ціновому діапазоні 9-40 тисяч доларів. Навіть з урахуванням транспортних витрат, митних платежів та ПДВ у розмірі 7% це – значно дешевше. 

Власниками ТОВ «Укр Мед Сервіс» є Оксана Калмикова та Ганна Личко. Фірма працює на медичному ринку вже 12 років, за цей час виграла бюджетних контрактів на 228 млн грн. Nikcenter розповідав, що «Укр Мед Сервіс» активно освоював коронавірусні бюджети під час пандемії. На згадку про це залишається кримінальне провадження щодо закупівлі апарату ШВЛ Миколаївською обласною базою спеціального медичного постачання. 

Близько 90% закупівель дорогого медичного обладнання на Миколаївщині відбуваються за процедурою відкритих торгів з особливостями, на які приходить єдиний учасник. Він і отримує контракт. Тому не дивує, що прикладів можливого завищення ціни чимало.

Докладніше про це – у публікації Nikcenter «Пів мільярда на медобладнання: хто на Миколаївщині освоїв бюджетні кошти із переплатами».

закупівля, лікарні, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER