Skip to main content

В Одесі передають до суду справу начальника підрозділу, який вимагав гроші у підлеглого за звільнення від служби

В Одесі судитимуть керівника військового підрозділу

Завершилося досудове розслідування щодо керівника одного з військових підрозділів у Одеській області. За гроші він пообіцяв допомогти в оформленні групи інвалідності родичці підлеглого.

Про це повідомили в Державному бюро розслідувань, передає Nikcenter.

Підлеглий військовослужбовець мав намір оформити другу групу інвалідності для своєї матері. Начальник підрозділу запропонував допомогу у розв’язуванні питання.

«За 9 тис. доларів США посадовець обіцяв через знайомих медиків оформити всі необхідні документи, щоб надалі військовослужбовець міг звільнитись зі служби», – розповіли в Державному бюро розслідувань.

Правоохоронці затримали керівника військового підрозділу під час передачі грошей. Наразі усі слідчі дії завершено та передано матеріали до суду. Посадовця обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення.

Нагадаємо, до суду передали справу адвоката та судді з Одеси, які вимагали хабар від військового. Національне антикорупційне бюро завершило розслідування, де головними фігурантами є суддя Приморського районного суду Одеси та адвокат. Суддя мала отримати грошову винагороду за ухвалення позитивного рішення у справі.

Суддя разом зі знайомим адвокатом хотіли звільнити від адміністративної відповідальності військовослужбовця, справу якого розглядав інший суддя Приморського районного суду. Посередником в корупційній схемі виступав адвокат.

За уникнення відповідальності військовослужбовець повинен був сплатити 2 тисячі доларів, меншу суму суддя та адвокат відмовлялися обговорювати. Однак, військовий від якого вимагали хабар, звернувся в Національне антикорупційне бюро.

Раніше повідомлялося, що у військовій частині на Одещині вимагали хабарі. Військовослужбовець однієї з військових частин обіцяв чоловікам відстрочку від мобілізації. Ухилянтам пропонувався цілий пакет послуг.

За сприяння посадовця чоловікам видавали документи про зняття з військового обліку та порожні повістки з печаткою. Ухилянти самостійно проставляли інформацію про нібито відвідування територіального центру соціального комплектування.

За оформлення документів чоловіки платили 900 доларів, а кожен пустий бланк повістки вартував тисячу гривень. За скоєний злочин військовослужбовцю загрожує до восьми років позбавлення волі з конфіскацією усього майна.

військовий, кримінал, Одеські новини, суд, хабар

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.