В Одесі міська влада витратила «на інші потреби» 700 тисяч євро від Німеччини, виділених на реконструкцію скверу

На що витрачають гроші в Одесі під час війни

Одеса отримала від Німеччини 700 тисяч євро, які повинні були спрямувати на реконструкцію скверу «Проти забуття», розташованого на площі Толбухіна. Проте місцева влада витратила гроші на зовсім інші цілі.

Про це розповів мер Одеси Геннадій Труханов в інтерв’ю «Укрінформ».

За словами міського голови, до повномасштабного вторгнення місто разом з німецькою стороною розробило проєкт з реконструкції скверу «Проти забуття». План погодила Канцелярія Федерального канцлера Німеччини та Президент Федеративної республіки.

За задумом планувалося провести благоустрій території біля пам’ятного знака на площі Толбухіна. Саме на цьому місці в 1941 році фашисти вбили близько 25 тисяч жителів міста. На початку грудня 2020 року Одеська міська рада підписала договір з Центром ліберальної сучасності про співпрацю.

Однак початок російського вторгнення змінив усі плани, через що гроші витратили на інші потреби міста. Мер Одеси так і не вказав, на що саме спрямували кошти.

«Коли почалася війна, німецька сторона дозволила нам витрачати ці гроші на потреби міста. Місто Регенсбург дуже допомагає технікою», – заявив Геннадій Труханов.

Нагадаємо, на Одещині чиновники передали гуманітарні генератори ресторану та автомийці. Одеська міська рада стала фігурантом скандалу, пов’язаного з генераторами переданими місту як гуманітарна допомога.

Техніку повинні були використовувати для живлення критичної інфраструктури, натомість генератори забезпечували електрикою місцевий ресторан та автозаправку. Загалом 15 генераторів з гуманітарної допомоги передали приватним підприємцям.

Зокрема, техніку виявили на автомийці «CARat» та в ресторані «Vinobroteria». До зловживань, ймовірно, причетні працівники Комунального підприємства «Одеське електротехнічне експлуатаційно-монтажне підприємство». У змові з посадовцями міської ради вони привласнили частину генераторів.

Раніше повідомлялося, що Одеська міська рада закупляла наркотичні лікарські засоби за ціною, завищеною в 10 разів. Поліція відкрила кримінальне провадження щодо закупівлі наркотичних лікарських засобів для Міської клінічної лікарні №11.

Ціна одного з лікарських засобів перевищувала ринкову щонайменше в десять разів. Зокрема, міська лікарня придбала препарат Фентаналін по 117 гривень за кожну ампулу. Хоча, ампула цих же ліків за оптово-відпускними цінами коштує 17 гривень.

За медичні препарати з місцевого бюджету заплатили 1 мільйон 404 тисячі гривень. В Одеській міській раді вважають, що вони не мають стосунку до зникнення генераторів. А вся гуманітарна допомога використовується за призначенням.

благоустрій, бюджетні кошти, гуманітарна допомога, Одеська міська рада, сквери, Труханов

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER