Труби спокуси: у Херсоні в договір з фірмою-прокладкою на реконструкцію каналізації коштом ООН заклали труби з переплатою на 15 мільйонів

 

Херсонські комунальники уклали контракт із кіровоградською фірмою на реконструкцію аварійних ділянок каналізаційного колектору на 94,5 млн грн. Половина вартості контракту припадає на поліетиленові труби великого діаметру, ціни на які ймовірно завищили на 15 мільйонів.

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію в системі Prozorro.

Ані скандал, що триває навколо завищення цін на труби у Миколаєві, ані фінансування коштом Дитячого фонду ООН (Юнісеф) не завадили завищити ціни труб на третину.

КП “Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства міста Херсона” провело відкриті торги з особливостями, на які зʼявився єдиний учасник – ТОВ «Терен». Він і отримав багатомільйонний підряд, знизивши ціну лише на 32 гривні від очікуваної. У пакеті документів для участі у торгах підрядник надав відомість ресурсів. Оскільки ціна угоди під час торгів не змінилася, можна вважати, що саме за цими розрахунками складалася вартість угоди.

Найбільша частка витрат припадає на труби поліетиленові для подачі холодної води PE-100 SDR11 із зовнішнім діаметром 630 мм та товщиною стінок 57,2 мм.

До кошторисів включені 2 222 метри таких труб за відпускною ціною 17 950 гривень (без урахування транспортних витрат). Загалом труби обійдуться у 44,4 млн грн.

Однак наразі в Україні виробники та найбільші продавці пропонують такі труби суттєво дешевше.

Так, «Трубполімергруп» пропонує їх за ціною 10 816 грн, «Ельпласт» – 11 124 грн, «Евротрубпласт» – 11 964 гривні за метр. Найдорожчі наразі у компанії «Євро труб полімер» – 15 605 грн. Тобто, мова йде про можливу переплату від 4,5 мільйонів до 15,5 мільйонів гривень.

За планом фінансування, реконструкцію херсонського колектору повністю фінансує Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).

Роботи на всіх 4 ділянках реконструкції мають бути завершені у грудні цього року, тож не має сенсу посилатися на закладену інфляцію чи зростання цін на ринку. При тому нещодавно «Наші гроші» аналізували динаміку цін на поліетиленові труби та довели, що за останній рік вони майже не змінилися.

Кіровоградська прокладка між миколаївською компанією та грошима ООН

ТОВ «Терен» заснований понад 30 років тому у містечку Новомиргород на Кіровоградщині. Її власником є мешканець Херсона Віктор Ходикін. За свою тривалу історію «Терен» отримав держзамовлень лише на 13 мільйонів гривень, переважно на дрібний ремонт. Торік всі доходи «Терену» склали 4,5 мільйона гривень – у 20 разів менше, ніж вартість херсонського контракту.

Замовник у кваліфікаційних вимогах ставив за умову “наявність досвіду з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації на каналізаційному трубопроводі з трубою діаметром не менше 600 мм, виконані методом санації”. А також – наявність потрібних машин та обладнання. 

Натомість ТОВ «Терен» надало лише відгук від криворізького ФК «Гірник» про капремонт каналізації у 2022 році. Відгук містить згадку про ціну угоди, 4,8 млн грн, але жодних згадок про діаметр труб, з якими працював підрядник, у документі немає.

Згідно із наданою на тендер інформацією, не має «Терен» і власної бази. Під час виконання контракту за кошти міжнародної допомоги фірма має намір користуватися лише орендованою технікою або технікою субпідрядника. Субпідрядником у цьому випадку виступила потужна миколаївська компанія родини Крилових «Укрспецоборудование».

На відміну від «Терену», ТОВ «Укрспецоборудование» має багатий досвід у галузі будівництва та ремонту водопровідно-каналізаційних мереж. Від 2016 року фірма має постійний склад власників. Серед них – мешканець Миколаєва Анатолій Крилов та його сини, одесити Максим та Андрій Крилови. Компанія стала довіреним підрядником КП «Миколаївводоканал» під час ремонту постійних аварій мереж. Торік сума отриманих підрядів «Укрспецоборудование» сягнула 143 мільйонів.

Nikcenter раніше повідомляв, що більшість підрядів «Миколаївводоканал» надавав ТОВ «Укрспецоборудование» без торгів, за прямими договорами. Згідно із договором підряду, більшість робіт по контракту буде виконувати саме миколаївська компанія.

Для чого знадобилася кіровоградська прокладка, яка помітно збільшила вартість угоди? Ті самі поліетиленові труби херсонським комунальникам через неї обходяться на три мільйони дорожче. У договорі підряду, укладеному між компаніями «Терен» та «Укрспецоборудование» ціна труб з доставкою складає 41,2 млн грн. ЮНІСЕФ же через херсонських комунальників заплатить за них 44,4 мільйони.

Нагадаємо, торік у Миколаєві уклали декілька контрактів на реконструкцію магістрального водогону міста коштом держбюджету на загальну суму близько мільярда гривень. Журналісти повідомили про завищення цін на труби, сталеві та з ПВХ, у 2-3 рази від ринкових, йшлося про можливі переплати у розмірі 100-200 мільйонів гривень. Після того розірвання контрактів вимагали Держаудитслужба та прокуратура області.

закупівля, каналізація, реконструкція, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER