Посадовці Києва використовували сиріт для виїзду родичів-ухилянтів закордон

Київські чиновники використовували дітей-сиріт

Столичні чиновники використовували дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, щоб “відмазати” від мобілізації близьких родичів. Діти стали прикриттям для легального виїзду закордон.

Про це повідомив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець, передає Nikcenter.

Працівники Офісу Омбудсмана під час проведення моніторингу випадково виявили, що працівники Служби у справах дітей та Центру соціально-психологічної реабілітації дітей Києва відправляли дітей закордон у супроводі своїх близьких родичів.

В березні 2022 року, коли навколо столиці тривали запеклі бої, 60 вихованців Центру евакуювали до німецького молодіжного табору у містечку Вупперталь. Супроводжували дітей під час поїздки 20 дорослих. При цьому основними вихованцями закладу буди діти-сироти та діти, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Представники Омбудсмана намагалися потрапити до німецького табору, щоб перевірити, в яких умовах перебувають діти. Проте, українську делегацію не допустили до вихованців Центру, оскільки діти перебувають під виключною опікою німецької сторони.

З початку евакуації було заявлено 55 дітей, проте згодом директор Центру соціально-психологічної реабілітації видав наказ про евакуацію 68 дітей. Серед супроводжуючих дорослих були люди, які працевлаштувалися в заклад буквально за день до виїзду, а дехто взагалі не працював в установі.

«Серед цих людей – близький родич керівника Служби у справах дітей та сім’ї міста Києва і близький родич керівника Центру соціально-психологічної реабілітації дітей  №1 міста Києва. Серед супроводжуючих також значаться ще чотири особи, підстави для виїзду яких потребують додаткового вивчення», – зазначив Дмитро Лубінець.

Після виїзду закордон супроводжуючі чоловіки одразу звільнилися з Центру соціально-психологічної реабілітації та не повернулися до України. В Офісі Омбудсмана дійшли висновку, що це була спланована акція. До того ж звіти установи не містять жодної інформації про стан дітей, їхні проблеми та той факт, що вихованці Центру залишилися без українських супроводжуючих.

Дмитро Лубінець направив відповідні листи до Офісу Генпрокурора, Національної поліції та Мінсоцполітики.

Нагадаємо, в Одеській області працівник кримінальної поліції переправляв закордон чоловіків за 5 тисяч доларів. Поліцейський залучив знайомого та разом з ним заробляв на військовозобов’язаних чоловіках, які тікаючи від мобілізації, хотіли виїхати закордон.

Раніше повідомлялося, що на Одещині заступник голови ОТГ обіцяв чоловікам за винагороду відстрочку від мобілізації. Правоохоронці викрили на хабарництві заступника голови Фонтанської ОТГ в Одеській області. Посадовець налагодив схему незаконного заробітку на військовозобов’язаних чоловіках.

виїзд за кордон, військовозобов'язані, омбудсман, посадовець, ухилення від мобілізації, ухилянти, чоловіки

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER