На Одещині заступник керівника поліції за 10 тис доларів вивозив чоловіків закордон

На Одещині поліцейський перевозив чоловіків до Молдови

В Одеській області поліцейський заробляв чималі суми за переправлення військовозобов’язаних чоловіків закордон. Ухилянтам допомагали виїжджати до Молдови.

Про це повідомили в Державному бюро розслідувань, передає Nikcenter.

Канал незаконного виїзду закордон почав працювати з лютого 2024 року. Його організатором виявився заступник начальника відділу одного з правоохоронних органів. Військовозобов’язаних чоловіків перевозили поза пунктами пропуску.

До злочинної схеми поліцейський залучив ще трьох знайомих, до обов’язків яких входив пошук «клієнтів», які хотіли уникнути мобілізації.

«Посадовець планував маршрути та час перетину кордону поза межами пунктів пропуску та оминаючи прикордонні наряди. «Клієнтів» ділки вивозили з України власним транспортом», – розповіли в Державному бюро розслідувань.

З кожного чоловіка правоохоронець отримував від 6 до 10 тисяч доларів в залежності від складності завдання. Послугами поліцейського та його спільників встигли скористатися щонайменше дев’ять чоловіків.

Правоохоронець отримав підозру в організації незаконного переправлення через державний кордон. Після завершення слідства на нього чекає покарання.

Нагадаємо, в Херсоні керівник територіального центру соціального комплектування разом з місцевим жителем заробляли на військовозобов’язаних чоловіках. Посадовець Херсонського ТЦК допомагав українцям, які хотіли втекти від мобілізації закордон. Чоловіки платили організаторам злочинної схеми від 3300 до 5500 доларів.

Зокрема, під керівництвом працівника ТЦК в документи військовозобов’язаних чоловіків вносили неправдиві дані про виключення їх з військового обліку на підставі фіктивних документів про непридатність до військової служби. З отриманими документами чоловіки могли безперешкодно перетнути кордон.

Варто додати, в Білгород-Дністровському міськрайонному суді Одеської області пішли ще далі та видавали чоловікам за хабарі рішення, що дозволяли їм уникнути мобілізації. До корупційної схеми причетний суддя міськрайонного суду. За кожне позитивне рішення представник Феміди отримував від 3500 доларів. Також в реалізації корупційної схеми йому допомагали інші працівники суду й посередники.

Незаконний заробіток суддя налагодив ще у перший рік повномасштабного вторгнення. За хабар він виносив рішення, які фіктивно визначали місце проживання дітей з батьком. Згідно з українським законодавством це було підставою для отримання відстрочки від мобілізації.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER