Компанія українського підсанкційного бізнесмена будує власний порт біля кордону з Румунією

У 2023 році український бізнесмен Вадим Єрмолаєв потрапив під санкції Ради національної безпеки і оборони. Підприємцю заблокували активи, заборонили торговельні операції, приватизацію та оренду державного майна.
Про це повідомляє hromadske, передає Nikcenter.
Причиною запровадження санкцій проти Вадима Єрмолаєва стало ведення бізнесу з торгівлі алкоголем в окупованому Криму. Після захоплення півострова росіянами він перереєстрував бізнес за законодавством РФ на підставних людей.
До російського бюджету український бізнесмен сплатив майже 500 мільйонів рублів податків, що еквівалентно 6,5 мільйонам доларів.
Однак, незважаючи на запроваджені санкції, 1 лютого компанії «Потоки», що перебуває під контролем Вадима Єрмолаєва, передали в оренду земельну ділянку площею 6 гектарів на березі Дунаю. Одеська обласна державна адміністрація уклала з компанією договір оренди на 49 років. На переданій земельній ділянці планують збудувати мініпорт. Хоча, санкції забороняють оренду будь-якого державного майна.
Варто додати, земельна ділянка, яку отримала компанія підсанкційного бізнесмена, розташована на території суворо контрольованого прикордонного району. Представники фірми «Потоки» прокоментували отримання землі в оренду та заявили, що їхній власник є патріотичним українським бізнесменом і законодавство нібито не забороняє передавати в оренду державну земельну ділянку підсанкційній особі.
10 відсотків компанії «Потоки» належить Івану Дралюку – генерал-майору СБУ. Деякий час він очолював Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю. З 2023 року Іван Дралюк обіймає посаду радника голови Одеської ОВА Олега Кіпера.
Також за деякою інформацією посадовець є наближеною особою голови Офісу Президента Андрія Єрмака. Ще одним бізнес-партнером Єрмолаєва та Дралюка є чиновник Державної митної служби Володимир Ковтун. Він також є колишнім працівником Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.
Договір оренди від Одеської ОВА підписував керівник управління правового представництва Роман Кравцов. Натомість підпису Олега Кіпера на жодному документі немає. Очільник обласної адміністрації в коментарі журналістам заявив, що він не знає Вадима Єрмолаєва і передача в оренду земельної ділянки відбулася після того, як надійшла відповідна згода від міністерств.
Нагадаємо, на Одещині компанії через змови на аукціонах отримали в оренду близько 1400 гектарів комунальної землі. За останній рік перемогу в понад ста аукціонах з оренди сільгоспземлі на Одещині отримали компанії-змовники. Серед їхніх власників – місцева депутатка та великий іноземний холдинг.
бізнесмен, будівництво, компанія, Одеська ОВА, Одеські новини, санкції, торговельний порт
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою