На Одещині компанії через змови на аукціонах отримали в оренду близько 1400 гектарів комунальної землі

За останній рік перемогу в понад ста аукціонах з оренди сільгоспземлі на Одещині отримали компанії-змовники. Серед їхніх власників – місцева депутатка та великий іноземний холдинг. Вони розіграли торги з пов’язаними фірмами або ж власними працівниками. А в оренду отримали сотні гектарів за ціною, втричі меншою за середню на торгах в регіоні.

Про це йдеться в розслідуванні Nikcenter.

Компанії “Прогрес” та “Прогресагро”, які належать депутатці Балтської міської ради Ользі Лазаренко, разом отримали 38 перемог на аукціонах Балтської міськради. На цих торгах фірми здебільшого конкурували лише між собою. Їхні кінцеві ставки були більшими за початкову вартість оренди всього на 300-1500 гривень, тобто на мінімальний крок.

Так компанії депутатки отримали в оренду на 7 років 335 гектарів землі.

Компанії, які отримали найбільше перемог на аукціонах з оренди комунальної сільгоспземлі в Одеській області. Інфографіка Nikcenter

Ще понад 400 гектарів отримала компанія “Райз-агро” зі “Швейцарського стійкого аграрного холдингу”. Її постійним суперником на торгах виступала фірма “Оберіг 15” з цього ж холдингу. Обидві компанії пов’язують спільні директор, власники та контактна інформація.

Агропідприємство “Дружба народів” на Одещині розіграло 25 аукціонів зі своєю бухгалтеркою Іриною Чернецькою. Ми знайшли її декларацію депутатки Новоборисівської сільради, яка й організовувала торги. Ймовірно, вона є донькою власника компанії “Дружба народів” Олексія Киршула.

Також лише зі своєю бухгалтеркою “конкурувала” на 19 аукціонах компанія “Агропромсервіс”.

В Прозорро.Продажі, на чиєму майданчику проводять торги, в коментарі Nikcenter підтвердили, що такі дії учасників аукціонів порушують антимонопольне законодавство. Компанії за змови притягує до відповідальності та штрафує АМКУ.

Розмір штрафу пропорційний фінальній ціні на аукціоні. Маємо приклади рішень АМКУ щодо накладення штрафів на порушників на аукціонах 3-4 річної давнини”, – сказала членкиня правління Прозорро.Продажі Оксана Рак.

Також там стверджують: якщо організатор аукціону має достатні підстави вважати, що в його аукціоні брали участь пов’язані учасники, то з його боку було б правильним звернутися до АМКУ з відповідною заявою. 

Детальніше про те, як агрокомпанії розігрують земельні торги та зменшують доходи громад під час повномасштабної війни, читайте в розслідуванні Nikcenter “Фірми депутатки та іноземного холдингу задешево отримали сільгоспземлю на Одещині завдяки змовам на торгах”.

аукціон, громада, Одеська область, сільськогосподарські землі


Оксана Орсач

Журналістка-розслідувачка.Висвітлює у матеріалах корупцію на місцевому рівні та воєнні злочини. Працює в команді Nikcenter з 2019 року.Звертайтеся поштою orsach@nikcenter.org

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER