Антимонопольний комітет висунув вимоги нідерландському інвестору, який має намір придбати цементний завод у Миколаєві

Нідерландська компанія CRH хоче придбати цементні заводи, розташовані у Рівненській та Миколаївській областях. Для завершення процедури купівлі компанія повинна виконати вимоги Антимонопольного комітету.
Про це повідомили в пресслужбі АМКУ, передає Nikcenter.
Інвесторів зацікавив завод «Волинь-цемент» на Рівненщині та завод «Югцемент», що розташований в селищі Ольшанське Миколаївської області. Наразі власником підприємств є компанія Buzzi через дочірню компанію «Дікергофф цемент Україна».
Для купівлі заводів нідерландська фірма повинна передати частину акцій незалежному інвестору. За умовами Антимонопольного комітету 28 відсотків акцій не можуть перебувати у нових власників.
Також іноземна компанія зобов’язана забезпечити незалежний контроль над підприємствами, зберегти усі виробничі потужності та гарантувати рівні умови та ринкові ціни для покупців цементу.
Антимонопольний комітет регулярно отримуватиме звіти про обсяги виробництва продукції та постачання цементу на український ринок.
Нагадаємо, уряд конфіскував у російських власників Одеський нафтопереробний завод. Рішення уряду дозволяє примусово вилучити завод з власності Росії та її резидентів.
Зокрема, мова йде про корпоративні права та боргові зобов’язання, а також 100 % статутного фонду ТОВ «Енергія і газ Україна». В уряді додатково розробили дорожню карту, як надалі працюватиме нафтопереробний завод.
Перед повномасштабним вторгненням товариство намагалося оскаржити передачу активів в управління АРМА. Проте, Верховний Суд залишив в силі рішення Одеського апеляційного суду.
Раніше повідомлялося, у Миколаєві націоналізували завод, що належав російському олігархові. Україна завершила націоналізацію товариства з обмеженою відповідальністю «Миколаївський глиноземний завод», який раніше був власністю російського олігарха Олега Дерипаски.
Завод спеціалізувався на виробництві кольорових металів, проте у 2022 році підприємство припинило роботу. Вищий антикорупційний суд дозволи націоналізувати майно російського олігарха. Найбільше часу зайняв процес зняття арештів, заборон та обмежень і лише після цього Фонд держмайна націоналізував глиноземний завод. Загалом у власність України передали майна на 10 мільйонів доларів, що раніше належало Олегу Дерипасці.
антимонопольний комітет, вимоги, Завод, миколаївська область, продаж
Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою