З переплатами: у Миколаєві «злили» дорожні тендери на 9 мільйонів трьом пов’язаним підрядникам

 

Адміністрація Корабельного району замовила капітальний ремонт дорожнього покриття двох розташованих поруч кварталів у пов’язаних між собою підрядників. У кошторисах контрактів майже на 9 мільйонів, укладених без конкурсу, ціни вищі від ринкових.

Про це повідомляє Nikcenter з посиланням на інформацію в системі Prozorro.

Договір на капремонт 1,9 тис. кв.м вулиці Калиниченко, від Сімферопольської до Рибної, за 3,9 млн грн отримав підприємець Дмитро Басистий. Того ж дня було підписано другий договір, вартістю 5,05 млн грн, з ТОВ «Кайсер» на ремонт 2,5 тис. кв.м по вулиці Родинній, теж від Сімферопольської до Рибної. В обох випадках на відкриті торги з особливостями прийшов лише один учасник, який і отримав підряд.

Найдорожчою складовою кошторисів в обох контрактах стала суміш асфальтобетонна дрібнозерниста, тип А, марка 1. Обидва підрядники отримують її від одного й того ж постачальника – ТОВ «Никстройград». Однак чомусь бюджет платить за тонну асфальту ФОП Дмитро Басистий суттєво  дорожче, ніж ТОВ «Кайсер»: 5 тис. грн проти 4 тисяч.

З урахуванням лише цієї позиції на ремонті вулиці Калиниченко миколаївський бюджет переплачує 275 тисяч гривень.

Зазначимо, що Дмитро Басистий є співвласником обох компаній – «Кайсер» та «Никстройград».

Пов’язані та незамінні

Nikcenter раніше повідомляв, що бюджет Корабельного району на ремонт доріг освоює група пов’язаних між собою підприємців.

Торік адміністрація Корабельного району (голова – Олександр Цуканов) уклала контракти на ремонт доріг на загальну суму понад 90 мільйонів. З них 89 млн грн дісталися ТОВ «Кайсер», а також чотирьом фізособам-підприємцям, які пов’язані між собою та з «Кайсером». Перші ж дорожні підряди цього року свідчать, що підлеглі Олександра Цуканова не збираються допускати до дорожніх закупівель інших учасників.

Тендери на капремонти по вулицях Родинній та Калиниченко оголошувалися двічі. Під час першої закупівлі на торги прийшло три учасники. Конкуренцію «Кайсеру» та ФОП Басистому склали одеська «Стройспецтехніка» та первомайське ПП «Демсей». Під час аукціону “гості” запропонували суттєво нижчі ціни і мали б отримати підряди. Але адміністрація Корабельного району скасувала торги. Чиновники навіть послалися на власну помилку: нібито через відсутність доступу до проєктної документації учасники торгів не мали можливості зробити розрахунки вартості робіт.

На другу спробу конкуренти вже не з’явилися, відтак, передати мільйонні підряди постійним підрядникам ніхто не завадив.

Нагадаємо, за даними аналітичної системи YouControl, власниками ТОВ «Кайсер» у рівних долях є Дмитро Басистий, Андрій Гурко та Андрій Гончаренко. Перші двоє є повними тезками та зареєстровані за тими ж адресами, що фізособи-підприємці, які отримують дорожні підряди від Корабельної райадміністрації. Третій власник «Кайсеру» – Андрій Вікторович Гончаренко – зареєстрований за тією ж адресою, що й ФОП Артем Андрійович Гончаренко, ще один довірений будівельник доріг Корабельного району. Четвертим учасником “схеми” є ФОП Тетяна Анатоліївна Басиста.

Варто зазначити, що у всіх контрактах постачальником асфальту є ТОВ «Никстройград», власниками якого є Басистий, Гурко та Гончаренко.

У 2024 році до дорожніх підрядів Корабельного району долучили нову компанію: миколаївську «Білд Роад». Фірма взяла участь у тендерах вже за місяць після реєстрації та отримала два підряди на майже мільйон гривень. Її власники нам вже знайомі: Дмитро Басистий, Андрій Гурко та Андрій Гончаренко.

Не асфальтом єдиним

Порівняння контрактів на капремонт дорожнього покриття ТОВ «Кайсер» та ФОП Дмитро Басистий допомогло виявити ще кілька прикладів переплати. Так, важкі чавунні люки у кошторисі Басистого коштують 6500 грн, а у ТОВ «Кайсер» – 5000 грн. Плити перекриття кілець 2ПП 15-2 коштують в одного підрядника 3500 грн за штуку, а у другого – 2916 грн.

Ще більше питань виникає, якщо порівняти ціни підрядників Корабельного району з іншими контрактами на Миколаївщині.

Так, одеська компанія «Ростдорстрой», яку важко запідозрити у благодійності на дорожніх підрядах, у свій договір зі Службою відновлення інфраструктури на ремонт 5 км траси Т-15-13 заклала вартість щебенево-піщаної суміші С-5 разом з транспортними витратами по 555 грн за кубометр. А от у Корабельному районі Миколаєва за таку саму суміш платять по 1,9 тис. грн за кубометр. Пісок (природній рядовий) у “Ростдорстрой” коштує 286 грн\куб.м, тоді як у «Кайсер» – 1062 грн за кубометр.

Загалом лише за двома вищезгаданими контрактами можливі переплати за будівельні матеріали складають близько мільйона гривень.

Нагадаємо, раніше Nikcenter повідомляв, що підрозділи, установи та комунальні підприємства Миколаївської міськради ухиляються від оприлюднення кошторисів у третині закупівель поточного та капітального ремонту. 

Корабельний район, ремонт доріг, тендер


Андрій Попов

У журналістиці понад 20 років. Тематика: економіка, місцеве самоврядування, розвиток міста, ефективність використання публічних коштів.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишіться на останні новини

Використання матеріалів сайту дозволено лише за умови посилання (для електронних видань - гіперпосилання) на сайт NIKCENTER.


Copyright © 2012-2024. NIKCENTER